Chcesz budować relacje B2B? Wyślij personalizowany prezent!

Podstawą dobrych relacji biznesowych jest wzajemne zaufanie, które wpływa na chęć bycia lojalnym wobec partnerów współpracy. Aby osiągać pozytywne rezultaty działań, należy stawiać na przejrzystość i szczerość. To dobry grunt dla rozwoju wspólnych projektów. Miłą formą podziękowania mogą być prezenty z personalizacją. Raz na jakiś czas warto je przekazać, czym można udowodnić, że jest się zadowolonym z relacji biznesowych. 

Kiedy wręczać prezenty personalizowane dla firm?

Okazją do wręczenia upominków mogą być cykliczne wizyty w siedzibie przedsiębiorstwa. Pandemia nieco utrudniła utrzymywanie bezpośrednich kontaktów biznesowych. Wiele przedsiębiorstw wciąż pracuje w trybie zdalnym lub hybrydowym. To sprawia, że relacje służbowe nie są tak zażyłe, jak to było przed 2020 rokiem. Nawet pracownicy jednego działu kontaktują się ze sobą za pośrednictwem czatów i kamer internetowych. Podobnie jest w przypadku interakcji z partnerami biznesowymi.

Aby wzmocnić relacje B2B, dobrze jest przynajmniej raz w roku wsiąść do pociągu lub samochodu i pojechać z przyjacielską wizytą do firmy, z którą się na co dzień współpracuje. To doskonała okazja do podsumowania dotychczasowych działań. Można bezpośrednio porozmawiać o kluczowych aspektach współpracy i omówić przyszłą aktywność w zakresie partnerstwa.

Jak każe dobry obyczaj, będąc gościem, należy przygotować na powitanie drobny upominek. Taki gest pomaga skrócić dystans już na samym początku spotkania. Prezenty personalizowane dla klientów mogą stać się tematem inicjującym dalszą rozmowę. Krótkie omówienie zawartości paczki pozwala wskazać produkty istotne dla współpracy. Mogą tam znaleźć się gadżety firmowe oznaczone logiem, związane zastosowaniem z profilem działalności firmy.

Równie dobrze można postawić na bardziej uniwersalne prezenty personalizowane dla firm. Pomocą w przygotowaniu takich upominków służą wyspecjalizowane firmy. Personalizowany prezent może składać się z przedmiotów wybranych przez osoby, które na co dzień zajmują się doborem upominków biznesowych. Taką działalność prowadzi chociażby strona MagicPack.pl, czyli projekt poznańskiej grupy reklamowej Hands. Pomocne ręce zestawiają prezenty z personalizacją, tworząc magiczne paczki, które można wziąć w podróż służbową do klienta. Stawiając na sprawdzone rozwiązanie, można zaoszczędzić czas, a jednocześnie ma się pewność, że zestaw składa się z atrakcyjnych przedmiotów.

Personalizowany prezent – co włożyć do zestawu?

Mimo wielomiesięcznej współpracy z firmą, często trudno jest wybrać adekwatny prezent z personalizacją. MagicPack.pl oferuje uniwersalne zestawy, w których znajdują się produkty codziennego użytku – kawa, herbata, słodycze, alkohole, a także kubki, kawiarki, czy świece zapachowe. To artykuły premium, elegancko opakowane i wytworzone np. w manufakturach. Część produktów pochodzi z limitowanych edycji. Prezenty personalizowane dla klientów mogą być zatem bardzo atrakcyjne, a jednocześnie zestawy są dostępne w przystępnych cenach.

Na stronie MagicPack.pl łatwo wyselekcjonować personalizowany prezent. Wystarczy wybrać z listy konkretną okazję: jubileusz, Dzień Kobiet lub święta Bożego Narodzenia. Propozycje zostały przygotowane przez osoby, które do tej pory zdobyły doświadczenie w obsłudze takich klientów jak OLX, Swiss Krono czy Electrolux. Bez wątpienia warto stawiać na prezenty personalizowane dla firm, które sprzyjają budowaniu trwałych relacji służbowych i pomagają umacniać więzi między partnerami współpracy biznesowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *