Sprawdzanie auta przed zakupem – po co to robić i jak się za to zabrać? Porady

Sprawdzanie auta przed zakupem to jeden z najważniejszych procesów, którego absolutnie nie powinno się bagatelizować. Dlaczego? Z jednego prostego względu – w ten sposób dba się o własne pieniądze oraz bezpieczeństwo. Lepiej działać cierpliwie i skutecznie, niż później zmagać się z różnymi nieprzyjemnościami. Jak jednak zabrać się za sprawdzenie auta przed kupnem i dlaczego warto to robić?

​Jak sprawdzić samochód przed kupnem?

Wielu kierowców zastanawia się nad jedną podstawową kwestią – jak sprawdzić samochód przed kupnem? Na szczęście jest to banalnie proste. Wystarczy sprawdzić historię pojazdu i uzyskać rzetelny raport po tzw. numerze VIN. Sprawdzenie pojazdu przed kupnem powinno obejmować swoim zasięgiem następujące czynniki:

  • przebieg auta,

  • całą historię samochodu (od samego początku i pierwszego właściciela, wliczając w to m.in. wszelkie wypadki, poważne naprawy i stłuczki),

  • grubość lakieru i karoserii,

  • stan szyb, opon, wnętrza, oświetlenia oraz silnika,

  • sprawdzanie pojazdu przy pomocy komputera diagnostycznego oraz od spodu (na specjalnie przystosowanym do tego kanale).

 

Uzyskując powyższe informacje, kierowcom łatwiej będzie podjąć finalną decyzję i zainwestować odłożone środki finansowe w wymarzone auto. Nie obejdzie się też bez dokładnego przeanalizowania książki serwisowej, oględzin pod czujnym okiem rzeczoznawcy i przestudiowania faktur z ewentualnych napraw.

Wiedząc już jak sprawdzić auto przed kupnem, nie pozostaje nic innego, jak przystąpić do ekspresowego działania. 

 

​Dlaczego w ogóle sprawdza się auto przed kupnem i co kierowcom powie numer VIN?

Nie da się ukryć, że sprawdzenie samochodu przed kupnem niesie za sobą ogrom zalet. Dzięki temu kierowcy gwarantują sobie większy komfort psychiczny oraz bezpieczeństwo. Nie ryzykują też wyrzucenia pieniędzy w błoto oraz chronią się przed osobami, które nieco zakłamują rzeczywisty stan i historię konkretnego pojazdu. Weryfikacja auta przed kupnem to absolutna konieczność i warto na to poświęcić nawet kilka dni, aby mieć pewność, że inwestuje się w auto, które nie kryje w sobie żadnych przykrych niespodzianek. Dużym ułatwieniem jest sprawdzenie samochodu przed zakupem po wspomnianym wcześniej numerze VIN, dzięki czemu kierowcy:

  • zapoznają się z wartością ewentualnych szkód i dokładnym miejscem uszkodzeń,

  • uzyskają informacje o zapisanych przebiegach i krajach oraz datach występowania szkód,

  • uzyskają dostęp do chronologicznego zapisu historii pojazdu.

Jak widać jest to bardzo duże udogodnienie dla młodych, jak i bardzo doświadczonych kierowców. Tym samym każda zainteresowana osoba ogranicza ryzyko popełnienia poważnego błędu i straty wielkich pieniędzy.

 

​Gdzie sprawdzić samochód przed kupnem?

Pozostało zastanowić się nad jeszcze jedną ważną kwestią, a mianowicie, gdzie sprawdzić samochód przed kupnem. W tej sytuacji absolutnym strzałem w dziesiątkę okaże się doświadczona i sprawdzona firma sprawdzająca auta przed kupnem, dostarczająca klientowi niezbędne raporty i informacje o danym pojeździe. Warto zainwestować w kompleksowe sprawdzanie auta przed zakupem i nie pozostawić niczego przypadkowi. Wystarczy wybrać dla siebie najciekawszy pakiet i oczekiwać na dostarczenie niezbędnych raportów i wiadomości od specjalistów branżowych. Działania realizowane na własną rękę mogą się okazać niewystarczające, dlatego dużo lepszym pomysłem jest dowiedzieć się, gdzie sprawdzić auto przed kupnem i rozpocząć długofalową współpracę z fachowcami. Informacje otrzymuje się w błyskawicznym tempie, a co najważniejsze są one bardzo rzetelne. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *