Ciekawe poradyGastronomiaSpołeczeństwoZakupyŻywność

Jak szybciej przygotowywać zdrowe i smaczne posiłki?

Nie masz zbyt wiele czasu na gotowanie? Nie musisz wcale przeznaczać sporo czasu na ten cel! Zobacz, jak go zaoszczędzić!

  • Planuj swoje posiłki

Zaplanuj posiłki z wyprzedzeniem na cały tydzień. Zdecyduj, jakie dania chcesz przygotować i stwórz listę zakupów. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i będziesz mieć pewność, że wszystkie niezbędne składniki masz pod ręką.

  • Wcześniej przygotuj składniki

Poświęć trochę czasu na umycie, posiekanie i przygotowanie składników z wyprzedzeniem. Pokrój warzywa, porcjuj przekąski lub marynuj mięso wcześniej. W ten sposób, gdy nadejdzie czas na gotowanie, możesz po prostu wykorzystać przygotowane składniki i rozpocząć gotowanie bez potrzeby dodatkowych prac.

  • Gotuj dania jednogarnkowe

Wybierz przepisy, które wymagają mniejszej liczby różnych składników i można przygotować je w jednym naczyniu, na przykład w garnku albo na patelni. Posiłki te oszczędzają czas na sprzątanie i często nie są one czasochłonne. 

  • Używaj urządzeń oszczędzających czas gotowania

W swojej kuchni używaj urządzeń, które pomagają przyspieszyć proces gotowania. Szybkowary, wolnowary, mikrofalówki, tostery, termomiksy, maszyny do pieczenia chleba czy urządzenia do gotowania ryżu mogą znacznie skrócić czas gotowania, wymagając przy tym mniejszej uwagi. 

  • Kupuj wstępnie pokrojone i umyte składniki

Skorzystaj z pokrojonych i umytych warzyw lub owoców dostępnych w sklepach spożywczych. Chociaż może to być nieco droższe, może zaoszczędzić czas i wysiłek w kuchni.

  • Zaopatrz się w różne produkty

Utrzymuj swoją kuchnię dobrze zaopatrzoną w podstawowe składniki, takie jak konserwy, mrożone produkty, przyprawy, makarony, ryże. Posiadanie tych produktów pod ręką pozwala szybko przygotować posiłek bez konieczności częstego chodzenia do sklepu.

  • Ugotuj raz, zjedz dwa razy

Przygotowując posiłek, przyszykuj również dodatkowe porcje, aby wystarczyły one na kolejne dni. Oszczędza to czas na gotowanie i pozwala cieszyć się tanimi, domowymi daniami.

  1. Skorzystaj z cateringu dietetycznego

Dobrym sposobem, aby zminimalizować czas potrzebny na przygotowywanie sików i jednocześnie odżywiać się zdrowo, będzie catering dietetyczny Dąbrowa Górnicza – https://likeat-cateringdietetyczny.pl/dieta-pudelkowa-dabrowa-gornicza/ to tylko jedna z miejscowości, w której można skorzystać z tego typu usługi. 

Catering ten, nazywany też dietą pudełkową, polega na przekazywaniu do klienta codziennie lub w wyznaczonych dniach przygotowywanych już dań, co powoduje, że nie trzeba przyrządzać ich samodzielnie. Do wyboru jest wiele różnych rodzajów diet, na przykład odchudzające, wegańskie, dla sportowców czy osób z różnymi schorzeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *