Wakacyjne podróże przez Polskę –Wałbrzych

Już tylko kilka dni pozostało do końca wakacji. To najwyższy czas na wykorzystanie urlopu i udanie się na odpoczynek. Dla tych, którzy właśnie planują letnie podróże specjaliści z serwisu Korkowo.pl przygotowali małe i praktyczne zestawienie.

Analizie poddano czas, jaki trzeba sobie zarezerwować na dojazd do czterech popularnych miejscowości wypoczynkowych. W najlepszej sytuacji są mieszkańcy Wałbrzycha, którzy planują odwiedzić Karpacz. Dojazd do tego miasta zajmie im około godziny. Znacznie dłużej, bo 6 godzin i 23 minuty potrwa podróż do Zakopanego. Ci, którzy marzą o wypoczynku nad morzem w Gdyni muszą liczyć się z ok. ośmioma godzinami spędzonymi za kółkiem. Cierpliwość przyda się wielbicielom Mazur. Pokonanie trasy Wałbrzych-Mrągowo zajmuje średnio 9 godzin i 41 minut.

Tabela1. Średni czas przejazdu na trasie z Wałbrzycha

Miasto

Średni czas dojazdu z Wałbrzycha

Gdynia

8 h

Karpacz

1 h

Mrągowo

9 h 41 min

Zakopane

6 h 23 min

Źródło: Korkowo.pl

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości, jakie osiągali kierowcy na omawianych trasach. Najszybciej, bo z prędkością 65 km/h poruszają się samochody zmierzające do Gdyni. Trochę wolniej, z szybkością 60 km/h jedzie się do Zakopanego. Na trasie Wałbrzych – Mrągowo średnia prędkość pojazdów oscyluje wokół 57 km/h. Najwolniej turyści poruszają się w drodze do Karpacza – ich prędkość wynosi ok 50 km/h

Tabela2. Średnia prędkość na trasie z Wałbrzycha

Miasto

Średnia prędkość

Gdynia

65 km/h

Karpacz

50 km/h

Mrągowo

57 km/h

Zakopane

60 km/h

Źródło: Korkowo.pl

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 21.08.2012-22.08.2012.

PR

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *