Ciekawe poradyKobietaModa i stylOrganizacja imprezPolecane wiadomościRodzinaSpołeczeństwoWesela

Zaproszenia ślubne – jak je przygotować i kiedy wysłać?

Ślub i wesele to często wydarzenia, na które nie możemy się doczekać. W końcu jest to dzień pełen wrażeń, w trakcie którego deklarujemy wierność osobie bliskiej naszemu sercu. Jak zabrać się do jego planowania? Kiedy powinna powstać lista gości oraz zaproszenia na ślub i wesele? Jak wybrać wymarzone zaproszenia ślubne, na co uważać i kiedy je rozesłać?

1. Zaproszenia ślubne – podstawa każdego wesela

2. Kiedy zamówić zaproszenia ślubne?

3. Zamówienie zaproszeń ślubnych – lepiej wybrać standardowe, czy od rękodzielnika?

4. Rozsyłanie zaproszeń ślubnych – w jakim terminie należy go dokonać?

5. Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając zaproszenia ślubne?

Zaproszenia ślubne – podstawa każdego wesela

Nie da się ukryć, że wesele i ślub to wielkie wydarzenie – często jedno z największych, jakie spotykają nas w życiu. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że chcemy aby nasz dzień był magiczny i aby dzieliły go z nami osoby, które uważamy za bliskie. Z tego powodu jednym z pierwszych zadań przy okazji organizacji wesela jest zwykle skomponowanie listy gości. Często jest ona ograniczona naszym budżetem, a także koniecznością uwzględnienia najważniejszych Młodym osób z obu rodzin. Gdy lista jest już dopracowana, kolejny etap to przygotowanie i wysłanie zaproszeń oraz zebranie potwierdzeń przybycia od osób, które na nie odpowiedziały. Więcej na ten temat znajdziesz pod adresem: https://amelia-wedding.pl/.

Kiedy zamówić zaproszenia ślubne?

Wzór na zaproszenie ślubne powinniśmy wybrać możliwie jak najszybciej po ustaleniu listy gości oraz ogólnego tematu ślubu oraz wesela. Dzięki temu będziemy mieć dużo czasu na to, aby dokładnie wypełnić, sprawdzić i wysłać wszystkie egzemplarze. Jeżeli część gości mieszka lub przebywa za granicą, tym bardziej warto nadać zaproszenia z dużym wyprzedzeniem – tak, aby zainteresowani mogli je odebrać i odesłać, lub abyśmy sami mogli nadać je ponownie w przypadku zagubienia listu przez pocztę. Im wcześniej się za to zabierzemy, tym mniej stresu czeka nas bezpośrednio przez nadciągającym wydarzeniem. Nasi goście również docenią dany im zapas czasu.

Zamówienie zaproszeń ślubnych – lepiej wybrać standardowe, czy od rękodzielnika?

Jeżeli interesują nas tanie zaproszenia ślubne, zwykle będzie oznaczać to zakup już gotowego wzoru. W takiej sytuacji nie musimy płacić za projekt ani za ręczne wykonanie, co zauważalnie obniża koszt zakupu za pojedynczą sztukę. Jeżeli jednak mamy czas, budżet i chcemy podarować gościom wyjątkowe, personalizowane zaproszenia ślubne, ciekawym pomysłem będzie współpraca z osobą zajmującą się papierowym rękodziełem. W takiej sytuacji możemy dowolnie „zaszaleć” z formą, kolorami i innymi szczegółami naszych zamówień. Oczywiście, koszt pojedynczego zaproszenia ślubnego będzie większy, jednak efekt nierzadko przerośnie nasze oczekiwania. Wiele ciekawych propozycji znajdziesz na stronie: https://amelia-wedding.pl/zaproszenia-slubne/.

Rozsyłanie zaproszeń ślubnych – w jakim terminie należy go dokonać?

Termin rozsyłania zaproszeń zależy nie tylko od tego, kiedy planujemy wesele, ale także od tego, gdzie mieszkają nasi potencjalni goście. Jeżeli wszyscy znajdujemy się na terenie jednego kraju, standardowym terminem – szczególnie dla sezonu jesiennego i wiosennego – jest wręczenie zaproszenia na ślub na trzy miesiące przed jego datą. W przypadku zimy oraz lata warto wydłużyć ten czas, zwłaszcza wtedy, gdy planujemy wydarzenie w miejscu, które jest popularne wśród turystów, na przykład nad morzem. Musimy dać naszym gościom odpowiednio dużo czasu, by byli w stanie wziąć urlop, zarezerwować nocleg i dokonać innych zmian w swoich planach.

W sytuacji, gdy część naszych gości mieszka za granicą, warto wręczać zaproszenia ślubne z co najmniej półrocznym wyprzedzeniem. Dzięki temu nie musimy martwić się o terminy dostarczania przesyłek lokalnej poczty ani tym, że nasi bliscy nie zdołają zarezerwować samolotu czy noclegu. Dodatkowo również zostawiamy sobie furtkę na nieprzewidziane sytuacje, jak na przykład zagubienie zaproszenia przez pocztę. Jest to również powód, dla którego warto zamówić kilka zaproszeń więcej, niż wynosi liczba gości.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając zaproszenia ślubne?

Oryginalne zaproszenia ślubne to nie tylko ładna papeteria czy ciekawa, estetyczna czcionka. To, co napiszemy wewnątrz również ma znaczenie. Z tego powodu warto przemyśleć treść każdego zaproszenia, a także upewnić się wielokrotnie, że nigdzie nie popełniliśmy żadnego błędu czy literówki. W przypadku opcji, gdzie imiona gości są wypisywane ręcznie, zadbajmy o ładny charakter pisma, tak aby w efekcie powstały eleganckie zaproszenia ślubne, które będą estetyczną zapowiedzią nadchodzącego wydarzenia.

Zaproszenia ślubne warto wybrać od razu po stworzeniu listy gości i rozesłać lub wręczyć nie później, niż na trzy miesiące przed datą ślubu. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wszyscy goście dadzą radę komfortowo i bez stresu dotrzeć na miejsce, w którym odbędzie się wydarzenie, a my sami będziemy mogli skupić się na planowaniu jego innych elementów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *