Jak ułatwić firmie ekspansję za granicę? Wybierz faktoring!

Zamierzasz zdecydować się na wejście na nowe, zagraniczne rynki? Pomyśl o tym, aby zabezpieczyć swoją firmę na wypadek długich terminów zapłaty faktur i opóźnień w płatnościach. W tym celu powstał faktoring międzynarodowy, który daje szybki dostęp do gotówki zamrożonej w fakturach.

Faktoring międzynarodowy – co to jest?

Usługi faktoringu są prowadzone nie tylko krajowo, ale również można skorzystać z nich w przypadku zawierania umów z międzynarodowymi kontrahentami.

Faktoring międzynarodowy, podobnie jak ten krajowy, polega na udostępnianiu pieniędzy przez faktora – firmę faktoringową w przypadku dłuższych terminów płatności, które mogą wynosić w handlu międzynarodowym nawet parę miesięcy.

Dzięki usłudze faktoringowej możliwe jest błyskawiczne pozyskanie pieniędzy i dzięki temu opłacenie wszystkich pojawiających się kosztów, bez ryzyka powstania opóźnień i zatorów płatniczych, co w przypadku zagranicznych kontraktów ma kluczowe znaczenie dla stabilności działania firmy.

Rodzaje faktoringu zagranicznego

Międzynarodowy faktoring dzielony jest na dwie główne kategorie, czyli na:

Faktoring eksportowy – usługa ta polega na wsparciu eksportu. W tym przypadku faktor pomaga w przekazaniu pieniędzy przy eksporcie towarów, przekazując eksporterowi potrzebne środki w krótkim terminie.
– Faktoring importowy – w tym przypadku polega ona na wsparciu firmy zajmującej się importem towarów. Tutaj również duże znaczenie mają szybkie płatności, a dzięki faktoringowi nie trzeba czekać na nie przez długi czas.

Kiedy warto zdecydować się na faktoring międzynarodowy?

Z pewnością usługa ta będzie dobrym wyborem dla firm, które dopiero planują wejście na zagraniczne rynki, ale także sprawdzi się dla tych, które są na nich obecne już od dawna i zależy im na większej płynności działalności.

Faktoring ten może być wykorzystany w różnych branżach, dlatego też wspomaga on różne przedsiębiorstwa. Znaczenia nie ma też wielkość firmy, ponieważ z międzynarodowego faktoringu mogą korzystać również mikroprzedsiębiorcy.

Jakie są korzyści faktoringu międzynarodowego dla firm?

Gdy chodzi o korzyści faktoring międzynarodowy przede wszystkim zapewnia większą wygodę, bezpieczeństwo oraz płynność w prowadzeniu działalności z zagranicznymi kontrahentami.

Korzystając z takiej usługi, można mieć pod ręką niezbędne środki do opłacenia pojawiających się rachunków, podatków i innych kosztów, bez długiego czekania na przelew ze strony kontrahenta.

Faktoring międzynarodowy zmniejsza dzięki temu ryzyko upadłości firmy, która prowadzi działalność w różnych krajach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *