Zabiegi dla cery suchej i normalnej

W gabinetach kosmetologicznych mamy szeroki wybór zabiegów pielęgnacyjnych dostosowanych do potrzeb każdej skóry, nawet tej najbardziej wymagającej. Jedną z najczęściej odwiedzających gabinety kosmetologiczne są klienci będący posiadaczami skóry suchej i odwodnionej, a najrzadziej skóry normalnej. Jaka pielęgnacja i zabiegi rekomendowane są dla skóry suchej i normalnej?

Charakterystyka skóry suchej

Skóra sucha to jedna z najczęściej występujących typów cery wśród klientów gabinetów kosmetologicznych. Charakteryzuje się ona cienką strukturą, o małej elastyczności, ze skłonnością do zaczerwienień, występowania pękających naczyń krwionośnych, łatwością podrażnień i występowania suchych skórek. Skóra ta w dotyku jest chropowata, ma tendencję do pękania i swędzenia. Dużo szybciej się starzeje.

Pielęgnacja i zabiegi dla suchej skóry twarzy

Skóra sucha twarzy wymaga odpowiedniej pielęgnacji i zabiegów. W pielęgnacji suchej skóry należy skupić się na zapewnieniu jej odpowiedniego poziomu nawilżenia.  W kosmetykach dla pielęgnacji skóry suchej powinny pojawić się: kwas hialuronowy, ceramidy czy witaminy A i E o działaniu zaprzeczającym przed utratą wody i silnie nawilżającym. Dodatkowo warto uzupełnić pielęgnację domową o profesjonalne zabiegi nawilżające skórę twarzy. Do najskuteczniejszych należą: mezoterapia igłowa, infuzja tlenowa czy karboksyterapia.

Charakterystyka skóry normalnej

Skóra normalna to jedna z najrzadziej występujących u osób dorosłych rodzajów cery. Jest charakterystyczna głownie dla wieku dziecięcego. Skóra normalna posiada zdrowy koloryt, jest dobrze nawilżona, napięta, gładka w dotyku. Niewidoczne są na niej przebarwienia czy pajączki. Dobrze znosi kontakt z czynnikami zewnętrznymi, nie podrażnia się i szybko się regeneruje. Nieprawidłowa pielęgnacja skóry normalnej, zmiany hormonalne, złe nawyki żywieniowe, używki skutkują pogorszeniem stanu skóry i przejściem w inne, bardziej wymagające rodzaje cery.

Pielęgnacja i zabiegi dla cery normalnej

Pielęgnacja i zabiegi dla skóry normalnej mają za zadanie skupić się głównie na zachowaniu odpowiedniego nawilżenia i zabezpieczeniu bariery hydrolipidowej. W pielęgnacji domowej polecane są kosmetyki zawierające w swoim składzie składniki nawilżające; kwas hialuronowy, glicerynę czy witaminę E oraz chroniące płaszcz hydrolipidowy takie jak: skwalan, witamina A, aloes czy kwasy AHA. W gabinecie kosmetologicznym należy postawić na zabiegi mające na celu zachowanie zdrowy i nawilżony stan skóry. Najbardziej rekomendowane zabiegi dla skóry normalnej to: peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja korundowa, infuzja tlenowa oraz mezoterapia igłowa.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *