Ubezpieczenie nieruchomości – Czym jest i dlaczego warto?

Budowa domu lub zakup mieszkania to sytuacje, w których dużo intensywniej myślimy o wykupieniu ubezpieczenia nieruchomości. Jest to całkowicie uzasadnione, gdyż obawiamy się o nasz majątek. Czym jednak jest ubezpieczenie nieruchomości, jaką asekurację daje i dlaczego warto z niej korzystać? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej.

Czym jest ubezpieczenie domu?

Ubezpieczenie domu to rodzaj ubezpieczenia, który pomaga chronić Twój dom i mienie przed uszkodzeniem lub utratą. Może również obejmować wszelkie budynki gospodarcze na Twojej posesji, takie jak garaże i szopy. Ubezpieczenie uwzględnia też takie rzeczy jak pożary, powodzie i kradzieże. Ubezpieczenie domu może również pomóc w opłaceniu napraw lub wymiany, jeśli Twój dom jest uszkodzony.

Poznaj – Agencja ubezpieczeniowa Ergo Hestia – oferta

Co to obejmuje?

Na najbardziej podstawowym poziomie ubezpieczenie domu chroni Cię przed stratami finansowymi wynikającymi z pożaru, kradzieży, wandalizmu i innych zdarzeń, które mogą uszkodzić lub zniszczyć Twój dom lub rzeczy osobiste. Zapewnia również ochronę od odpowiedzialności cywilnej, jeśli ktoś dozna obrażeń na Twojej posesji lub jeśli przypadkowo zranisz kogoś innego na swoim terenie. Większość polis obejmuje pokrycie szkód związanych z pogodą spowodowanych przez wichurę, grad i powódź.

Kiedy warto wykupić ubezpieczenie mieszkania

Ubezpieczenie nieruchomości warto wykupić,  jeśli kupujemy dom lub mamy jakiekolwiek aktywa, które mogłyby zostać uszkodzone lub zniszczone w pożarze czy innej katastrofie. Będziemy go również potrzebowali, na wypadek problemów z odpowiedzialnością osobistą lub gdy chcemy chronić swoje rzeczy przed kradzieżą.

Ubezpieczenie domu jest jednym z najważniejszych rodzajów ubezpieczenia, które możemy kupić, ponieważ chroni największy zasób — dom — przed uszkodzeniami spowodowanymi przez ogień, wodę, wiatr i inne zdarzenia pogodowe, wandalizm, kradzież i zawalenie się konstrukcji.

Dlaczego warto?

Jeśli Twój dom zostanie uszkodzony w wyniku wypadku lub klęski żywiołowej, ubezpieczenie domu pokryje koszty napraw i części zamiennych. Właściciele domów mogą być również objęci ubezpieczeniem za kradzież i wandalizm. Na nieruchomości czyha wiele niebezpieczeństw i możemy wpaść w kłopoty:

  • jeśli wybuchnie pożar i spali twój dom
  • jeśli powódź zaleje cały twój dobytek
  • jeśli ktoś włamie się i ukradnie wszystko wewnątrz

Ubezpieczenie to coś, z czego wiele osób rezygnuje, ale ważne jest, aby mieć taką asekurację. Jeśli zastanawiamy się nad kupnem ubezpieczenia domu i nie jesteśmy pewni, czy warto je wykupić, oto powody, dla których zawsze powinniśmy je mieć.

  • Możesz stracić dom. Najbardziej oczywistym powodem zakupu ubezpieczenia domu jest to, że możesz stracić dom, jeśli stanie się coś złego.
  • Twoje rzeczy są cenne. Nawet jeśli nie posiadasz niczego na tyle cennego, by można go było przechowywać w skrytce depozytowej, w twoim domu nadal jest mnóstwo drogich rzeczy – telewizory i komputery to dwa przykłady – których wymiana w krótkim czasie byłaby trudna lub niemożliwa, gdyby były zostały skradzione lub zniszczone.
  • Możesz zostać pozwany przez kogoś, kto ucierpi na Twojej posesji. Jeśli ktoś poślizgnie się i upadnie na Twój chodnik lub podjazd podczas wizyty w Twoim domu (lub poślizgnie się podczas korzystania z obszaru znajdującego się pod Twoją kontrolą), może pozwać Cię o szkody związane z obrażeniami lub rachunkiem medycznym poniesionym w wyniku upadku. Nawet dom w budowie może przysporzyć takich problemu

Podsumowanie

Ubezpieczenie domu jest bardzo dobrym i korzystnym ruchem z wielu powodów. Jeśli masz dom o wysokiej wartości lub mieszkasz w okolicy narażonej na klęski żywiołowe, możesz rozważyć wykupienie ubezpieczenia domu. Kwestię tą można dzisiaj załatwić bardzo prosto, korzystając z wielu różnych dopasowanych rozwiązań, które będą odpowiadały naszym potrzebom, a także możliwością.

Budowa domu lub zakup mieszkania to sytuacje, w których dużo intensywniej myślimy o wykupieniu ubezpieczenia nieruchomości. Jest to całkowicie uzasadnione, gdyż obawiamy się o nasz majątek. Czym jednak jest ubezpieczenie nieruchomości, jaką asekurację daje i dlaczego warto z niej korzystać? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *