ZESPÓŁ ODLEWNI RAFAMET NA TARGACH W POZNANIU

Po trzech latach przerwy Zespół Odlewni RAFAMET zaprezentował się na ITM Polska 2012, największych i najważniejszych w Polsce targach przemysłu ciężkiego.

Odbywające się co roku w Poznaniu targi stanowią pełen przegląd nowości technologicznych, prezentowanych zarówno przez firmy, jak i instytucje badawcze i naukowe. Organizowane są z myślą o branżach: maszynowej, motoryzacyjnej, lotniczej, stoczniowej, kolejowej, zbrojeniowej, medycznej i wydobywczej.

W tym roku uczestniczyło w nich 937 wystawców z 31 krajów. Tegoroczne targi zwiedziło 16 tys. osób z całego świata, m.in. Austrii, Belgii, Białorusi, Brazylii, Portugalii, Chin, Czech, Danii, Francji, Indii, Izraela, Tajwanu, Turcji, Rosji, USA.

Wśród wystawców był też Zespół Odlewni RAFAMET z Kuźni Raciborskiej, który prezentował swoje stanowisko w ramach Metalforum, jednego z siedmiu specjalistycznych salonów tematycznych. – Staraliśmy się wyróżnić spośród innych prezentacji, ale też oddać specyfikę naszej działalności. Nasze stoisko było czarne, a ozdobę stanowiły artystyczne zdjęcia z produkcji, pełne ognia, iskier. Stół, przy którym przyjmowaliśmy gości był wykonany z naszych odlewów – mówi Justyna Heide, specjalista ds. marketingu w Z.O. RAFAMET. – Można powiedzieć, że odnieśliśmy pewien sukces. Nasze stanowisko bardzo podobało się zwiedzającym i cieszyło się dużym zainteresowaniem. Odwiedzali nas goście z całego świata, m.in. Rosjanie, Czesi, Japończycy – dodaje Justyna Heide.

Udział w targach był okazją do rozmów z obecnymi i potencjalnymi klientami, nawiązania bezpośrednich kontaktów biznesowych, które być może w przyszłości przełożą się na zamówienia. – Bezpośrednio po targach otrzymaliśmy kilka zapytań ofertowych. Obecnie jesteśmy na etapie przygotowywania ofert – mówi J. Heide. – Jednak przede wszystkim naszym celem było zaprezentowanie się potencjalnym klientom, jako samodzielna odlewnia, wykonująca jednostkowe odlewy wielkogabarytowe dla przemysłu maszynowego. Wielu przedstawicieli różnych firm przyznawało, że nie wiedziało o naszym istnieniu, albo też myślało, że wykonujemy takie odlewy tylko na potrzeby naszej firmy matki, czyli Fabryki Obrabiarek RAFAMET S.A. Tymczasem jesteśmy w stanie produkować dla każdego klienta, nawet najbardziej wymagającego – mówi Justyna Heide.

Zespół Odlewni RAFAMET z Kuźnia Raciborskiej jest jednym z nielicznych w kraju producentów wykonujących odlewy wielkogabarytowe, ważące nawet do 45 ton, wykonywane w dołach formierskich. Co warte podkreślenia, produkcja jest jednostkowa lub małoseryjna, a największe elementy są formowane ręcznie. Odlewy wykonywane są z żeliwa szarego (EN-GJL 200,250,300), w zakresie ciężarowym 100-45000 kg oraz żeliwa sferoidalnego (EN-GJS 400-15, 400-18, 500-7, 600-3) w zakresie ciężarowym 400 – 12000 kg. Główne produkty to odlewy: łóż, stołów, stojaków, belek suportowych, suportów, korpusów koników, sań, korpusów maszyn, elementów pomp, piast, kół zamachowych, obudów przekładni, obudów łożysk, korpusów i pokryw silników. Zespół Odlewni „RAFAMET” świadczy również szeroki pakiet usług dodatkowych m.in. analiza i opracowanie dokumentacji technologicznej, wykonanie zespołów modelowych, obróbkę mechaniczną, usługi laboratoryjne. Jako jedyna w Polsce odlewnia z Kuźni Raciborskiej wykonuje naprawę odlewów metodą METALOCK.

– Ostatnich kilka lat było dla naszej firmy ciężkim okresem, ale wydaje się, że najgorsze mamy już za sobą. Udziałem w targach chcieliśmy pokazać, że jesteśmy i mamy wiele do zaoferowania – podsumowuje Justyna Heide.

Tegoroczne ITM Polska 2012 odbyły się w nich 29.05 – 01.06.2012 r. W pierwszym dniu targi odwiedzi prezydent Bronisław Komorowski, który wręczył czterem firmo Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP. Honorowy patronat nad targami sprawowało Ministerstwo Gospodarki.

Stoisko wystawiennicze Zespołu Odlewni RAFAMET swoim wystrojem nawiązywało do specyfiki produkcji przedsiębiorstwa

* * *

Zespół Odlewni RAFAMET Sp. z o. o z Kuźnii Raciborskiej specjalizuje się w produkcji odlewów wielkogabarytowych, wykonywanych w dołach formierskich. Odlewy wykonywane są z żeliwa szarego (EN-GJL 200,250,300), w zakresie ciężarowym 100-45000 kg oraz żeliwa sferoidalnego (EN-GJS 400-15, 400-18, 500-7, 600-3) w zakresie ciężarowym 400 – 12000 kg. Podstawowy asortyment stanowią odlewy dla przemysłu maszynowego. Zespół Odlewni „RAFAMET” świadczy również szeroki pakiet usług dodatkowych m.in. analiza i opracowanie dokumentacji technologicznej, wykonanie zespołów modelowych, obróbkę mechaniczną, usługi laboratoryjne. Jako jedyna w Polsce odlewnia z Kuźni Raciborskiej wykonuje naprawę odlewów metodą METALOCK.

Zespół Odlewni RAFAMET Sp. z o. o należy do Grupy Kapitałowej RAFAMET. Udziałowcem Spółki w 100 % jest Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A.

Źródło: PR

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.