Kanał Sportowy zasilany słońcem. OZE Biomar od fotowoltaiki dołącza do drużyny

Kanał Sportowy pozyskał nowego partnera – firmę OZE Biomar, która zajmuje się kompleksowymi rozwiązaniami w zakresie instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła, magazynów energii i elektromobilności. Trzymając się nomenklatury sportowej tę kooperację można śmiało nazwać transferem roku!

 

Wyniki godne mistrzów

 

Wspólny projekt Mateusza Borka, Michała Pola, Tomasza Smokowskiego i Krzysztofa Stanowskiego na YouTube zanotował już ponad 400 tysięcy subskrypcji. Czwórka dziennikarzy przez zaledwie kilka miesięcy zyskała rzesze fanów i obserwujących, a ich kanał stał się coraz ważniejszym graczem na rynku mediów sportowych w kraju. Programy przygotowane przez Kanał Sportowy mają po kilkaset tysięcy wyświetleń i więcej, a pojawiają się w nich nie tylko najlepsi polscy sportowcy, lecz także ludzie kultury, dziennikarze czy gwiazdy muzyki.

 

OZE Biomar to jeden z liderów na rynku odnawialnych źródeł energii. Firma od kilkunastu lat nieprzerwanie buduje swoją markę i poszerza portfolio usług. OZE Biomar ma na koncie kilka tysięcy zamontowanych instalacji fotowoltaicznych w całej Europie, a liczba zadowolonych klientów rośnie z roku na rok wraz ze wzrostem popularności instalacji fotowoltaicznych w naszym kraju.

 

 

Fotowoltaika na czele stawki

 

Ostatnie lata to istny boom na rynku odnawialnych źródeł energii. Według najnowszych danych Agencji Rynku Energii moc zainstalowana fotowoltaiki w Polsce wynosi ponad 3,9 GW. Tylko w minionym roku prosumenci zainstalowali blisko 2 GW. Obecnie ilość mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce szacuje się na ponad 400 000!

 

Na tę sytuację składa się przynajmniej kilka czynników. Jak zauważa Prezes Zarządu OZE Biomar, Bartłomiej Żebrowski:

 

- Świadomość konsumencka dotycząca OZE w Polsce wzrasta. Klienci indywidualni coraz częściej już na etapie projektowania domu planują instalacje fotowoltaiczną, łącząc je dodatkowo z pompami ciepła, które oferujemy już od kilku miesięcy. Dobra koniunktura na rynku napędzana była w 2020 r. przede wszystkim rządowym programem „Mój Prąd”. Podtrzymanie dotacji w 2021, a także obecna sytuacja na rynku energetyki wskazuje jasno, że kolejne lata będą należały do OZE, ze szczególnym wskazaniem na fotowoltaikę. Dlatego warto już teraz zainwestować w taką instalację: bez względu na to czy jest się klientem indywidualnym czy przedsiębiorcą - tłumaczy.

 

Oprócz wspomnianego programu „Mój Prąd” a także innych dotacji: regionalnych czy ogólnopolskich, jak choćby „Czyste Powietrze” rozwój branży fotowoltaicznej w minionym roku ma też inne źródła. „Moda na fotowoltaikę” wiąże się ze wzrostem społecznej świadomości, stanem środowiska, ograniczeniami w emisji CO2, czy wreszcie ciągłymi podwyżkami cen prądu, który z roku na rok stał się droższy. Wszystko to sprawia, że fotowoltaika to rozwiązanie korzystne zarówno dla środowiska, jak i… kieszeni inwestora.

 

 

Skład sezonu

 

Sytuacja, w której profesjonaliści i pasjonaci z dwóch pozornie różnych światów łączą siły we wspólnym przedsięwzięciu pokazuje, że nawet pozornie odległe branże mogą działać zespołowo. Dla Kanału Sportowego partner z obszaru odnawialnych źródeł energii, która nie jest stricte związana ze sportem, ani z kulturą kibicowską to również nowa przestrzeń eksploracji i rozwoju.

 

Pojawienie się informacji o współpracy w licznych mediach dotyczących energetyki czy OZE sprawi, że Kanał Sportowy będzie kojarzył się nie tylko ze sportem i tworzeniem wartościowych treści w sieci, ale także ze świadomym podejściem do środowiska. OZE Biomar może z kolei liczyć na ekspozycję marki w chętnie oglądanych przez grupę docelową materiałach.

 

W ramach kooperacji partnerzy przygotują nowy program, który zostanie zaprezentowany wiosną 2021 roku i pokaże m.in. jedną z gałęzi działalności OZE Biomar, czyli elektromobilność. Oczywiście nie zabraknie w nim elektryzujących rozmów o sporcie.

 

- Bardzo cieszymy się na tę współpracę. Górnolotnie rzecz ujmując, to co robi OZE Biomar ma przed sobą świetlaną przyszłość, bo w tym kierunku zmierza świat. A i my, mam nadzieję, jesteśmy wyznacznikiem nowych trendów w dziennikarstwie. Razem mamy moc i możemy więcej! – mówi Tomasz Smokowski, współtwórca Kanału Sportowego.

 

Do zobaczenia w produkcjach Kanału Sportowego i oddajemy głos do studia!

 

__________

 

OZE Biomar to polska firma, która powstała w Gdyni i działa nieprzerwanie od 2009 roku. Spółka  może się pochwalić montażem ponad 100 MWp (100 000 kWp) elektrowni fotowoltaicznych na terenie całej Europy. Obecnie zatrudnia blisko 100 pracowników, w szczególności specjalistów w dziedzinie fotowoltaiki i pomp ciepła. OZE Biomar jest częścią grupy kapitałowej Sunrise Energy.

 

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *