Słupy oświetleniowe kompozytowe – trwałe i bezpieczne rozwiązanie

Słupy oświetleniowe z kompozytów polimerowych to alternatywa dla dobrze znanych dotychczas słupów wykonanych z betonu czy metalu. To jedna z niezawodnych technologii przyszłości, która szturmem podbija właśnie rynek. Słupy kompozytowelekkie, łatwe w transporcie, wytrzymałe i bezpieczne. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Słupy oświetleniowe kompozytowe – z czego właściwie są robione?

Kompozyty to materiały powstające w wyniku połączenia dwóch lub większej liczby materiałów, które różnią się między sobą właściwościami. Połączone w jedno – dają trwalszy i lepszy efekt. Pomysł ten towarzyszy ludzkości od dawna. Już w 3600 roku przed naszą erą Egipcjanie wykorzystywali drewnianą sklejkę do stawiania domów. Technologia od tego czasu oczywiście poszła do przodu, a XX wiek przyniósł ogromny rozwój w zakresie wytwarzania kompozytów. Dzisiaj są one powszechnie stosowane zarówno w budownictwie, jak i w produkcji artykułów codziennego użytku. Nowoczesne kompozytowe materiały to efekt rozwoju technologii wytwarzania włókien sztucznych.

Słupy oświetleniowe kompozytowe od firmy Agra są wykonane z kompozytu polimerowego i dodatkowo wzmocnione włóknem szklanym. Skład kompozytu polimerowego tworzą żywice poliestrowe, tkaniny szklane oraz maty szklane. Słupy oświetleniowe z kompozytów polimerowych to rozwiązanie chętnie wykorzystywane przy oświetlaniu ulic i przestrzeni użytku zarówno prywatnego, jak i publicznego.

Słup oświetleniowy kompozytowy i jego największe zalety

Słupy kompozytowe to alternatywa dla stalowych, aluminiowych czy też betonowych słupów oświetleniowych. Znaczna poprawa bezpieczeństwa i ekonomiki użytkowania to główny motor napędowy ich coraz większego wykorzystania w przemyśle.

Kompozytowy słup oświetleniowy cechują następujące właściwości:

  • jest on lekki, co przekłada się na łatwy i bezpieczniejszy transport słupów;
  • jest przy tym wytrzymały – żywotność kompozytu jest szacowana na jakieś 40-50 lat;
  • słup nie wymaga specjalnej konserwacji, wykluczając tym samym koszta związane z jego eksploatacją;
  • jest całkowicie odporny na zróżnicowane warunki atmosferyczne (w tym promieniowanie UV i korozję;
  • jest również łatwy w montażu
  • kompozyt nie przewodzi prądu, dlatego taki słup jest bardzo bezpieczny, zarówno przy montażu, jak i już w trakcie jego użytkowania – w różnych okolicznościach;
  • można uzyskać odpowiedni design przez zastosowanie koloru z całej palety barw RAL (a umożliwia to powierzchnia słupa wykonana z żelkotu).

Słupy oświetleniowe kompozytowe są również odporne na różne substancje chemiczne, które wykorzystywane są między innymi do czyszczenia ulic.

 

 

Kompozytowe słupy oświetleniowe – ekologiczna produkcja i sprawdzony producent

Firma Agra jest doświadczonym producentem słupów kompozytowych. W jej ofercie znajdziemy przede wszystkim słupy oświetleniowe uliczne, ogrodowe i parkowe. Standardowo słup kompozytowy jest wykonany w kolorze jasno i ciemnoszarym i dzięki użytej technologii, można nadać mu dowolną barwę z palety RAL. Wśród proponowanych produktów znajdziemy słupy w wysokości od 3 do 11 metrów (z czego największy waży zaledwie 70 kilogramów). Tak niska masa słupów umożliwia ich szybki załadunek i rozładunek, co znacząco zmniejsza koszty i czas pracy (związane z transportem), jak również podnosi bezpieczeństwo transportu.

 

Słupy oświetleniowe kompozytowe – cena

Agra realizuje zamówienia w oparciu o indywidualne potrzeby klienta, oferując bezpłatną wycenę zamówienia. Zachęcamy do zapoznania się z realizacjami producenta. Produkty firmy Agra cieszą się dużą popularnością w Polsce jak i Europie: https://agra-dobron.pl/

 

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *