Sceny filmowe i gwiazdy kina na znaczkach pocztowych

Jesteś filatelistą, a do tego kinomanem? Interesują Cię znaczki pocztowe związane z filmem bądź fotografią? Dowiedz się, co najczęściej możesz na nich spotkać i dlaczego warto je mieć.

Film i aktorstwo

Historia filmu sięga końca XIX wieku, kiedy to w 1895 roku za sprawą braci Lumiere odbył się pierwszy publiczny pokaz kinowy. Bracia opatentowali urządzenie zwane kinematografem, które sprawiło, że sztuka filmowa stała się jedną z najpopularniejszych form wyrazu artystycznego na całym świecie. Najbardziej popularnym ośrodkiem filmowy, który dla wielu aktorów jest spełnieniem najskrytszych zawodowych marzeń jest Hollywood. Amerykańskie produkcje to nie tylko rozmach i blichtr, ale także niekończąca się sława i zachwycające efekty wizualne. Filmy komentują otaczający nas świat, kreują lepszą rzeczywistość bądź przenoszą w fantastyczne krainy, których na próżno szukać w realnym świecie. Sztuka wizualna potrafi wzruszać, zachwycać, wywoływać strach bądź uśmiech. Reżyserzy i aktorzy stają się nie tylko gwiazdami kina, ale dla wielu osób także autorytetami kształtującymi charaktery. Nie bez powodu sławną aktorką chce zostać co druga dziewczynka, a co roku egzaminy wstępne do szkół teatralnych przyciągają tysiące chętnych. W polskich akademiach na jedno miejsce (a jest ich zazwyczaj jedynie około 20) przypada czasami ponad 50 osób.

 

Ikony filmowe – gwiazdy kina

Aktorzy to przede wszystkim pasjonaci, którzy spędzają na planie filmowym większość swojego życia. Jedni jasno określają swoje cele i wypełniają swoją zawodową misję, drudzy czerpią ze swoich „pięciu minut sławy” i stają się żywą reklamą nie tylko poglądów i zachowań, ale także popularnych marek. Pojawiają się na billboardach, w gazetach czy reklamach telewizyjnych. Prawdziwe ikony kina, których role na zawsze zmieniły kinematografie wspominane są nawet kilkadziesiąt lat po swojej śmierci. Mało tego posiadają swoich wiernych fanów, którzy z niezwykłą pieczołowitością zbierają wszelkie artefakty związane z ich wizerunkiem. Znaczki pocztowe z Marylin Monroe cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród filatelistów na całym świecie, ale także wśród fanów słynnej aktorki i modelki. Popularność zyskała w głównej mierze dzięki swojej urodzie i figurze oraz burzliwemu życiu uczuciowemu. Liczne romanse z wysoko postawionymi politykami i gwiazdami w połączeniu z wyrazistym wizerunkiem sprawiły, że obecnie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci popkultury i kina.

 

Sławni aktorzy na znaczkach pocztowych

Na znaczkach pocztowych Marylin Monroe przedstawiana jest najczęściej jako zalotna i niezwykle zmysłowa kobieta. Przewijają się także popularne zdjęcia aktorki, które pokazują ją z bardziej prywatnej strony. Znaczki pocztowe z kategorii film i fotografia – https://znaczkopol.pl/znaczki/film_i_fotografia to także walory z wizerunkiem Franka Sinatry, Elvisa Presley’a czy Charliego Chaplin’a. Utrzymane są one zazwyczaj w stylistyce estradowej – postaci przedstawiane są z charakterystycznymi dla siebie przedmiotami i w dość intensywnych kolorach. Jedną z serii, która ucieszy niejednego filatelistę bądź kinomana jest seria „Legends of Hollywood” wydana w Stanach Zjednoczonych. Przedstawia ona ikony amerykańskiego kina, takie jak Bette Davis czy Gregory Peck, którzy swoimi rolami zapisali się na kartach historii sztuki wizualnej.

 

Hity kinowe na walorach filatelistycznych

Na znaczkach pocztowych pojawiają się także kadry ze znanych na całym świecie filmów. Ta informacja szczególnie ucieszy fanów Władcy Pierścieni, Harrego Pottera i Gwiezdnych Wojen. Wielbiciele filmów fantastycznych mogą wzbogacić się o znaczki pocztowe z magicznymi różdżkami, Gandalfem czy Sokołem Millenium. Wśród znaczków znajdą się także polskie akcenty – kadry z ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza Quo Vadis. ­­Z okazji premiery filmu w 2001 wydane zostały znaczki przedstawiające między innymi Ursusa niosącego bezwładne ciało Ligii czy pełny ekspresji i przepychu występ artystyczny okrutnego władzy Rzymu – Nerona.

Filmowe znaczki pocztowe to doskonały sposób na powiększenie kolekcji przedmiotów związanych z ulubionym aktorem, filmem czy obrazem. Nie trzeba stawać się profesjonalnym filatelistą, ale warto mieć na uwadze, że za jakiś czas pokaźna i tematyczna kolekcja znaczków pocztowych może być wiele warta. Bogatą ofertę walorów filatelistycznych znajdziesz między innymi w internetowym sklepie Znaczkopol.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *