Kempingi we Włoszech – czy to dobra opcja?

Na mało rzeczy czekamy z takim utęsknieniem jak na wakacje. Są nie tylko czasem, gdy można odpocząć od pracy, “zresetować” umysł i naładować baterie, bo to również doskonały moment na poznanie czegoś nowego. Jeszcze trochę i nadejdzie długo wyczekiwany urlop, więc warto już teraz pomyśleć nad tym, gdzie pojechać. Spośród wielu różnych opcji, na uwagę zasługują kempingi we Włoszech. Czy to faktycznie dobra opcja? Co o tym sądzić?

Kuszące kierunki

Ostatnie lata to ogromna popularność takich krajów jak Chorwacja i Bułgaria. To nie powinno dziwić, bo pobyt w jednym, jak i drugim kraju bardzo się opłaca. Nie musimy więc przeznaczać wielkiego budżetu, aby spędzić tam 2-tygodniowy, a może i dłuższy urlop. Polacy są w tych krajach bardzo miło witani, na tyle, że w wielu restauracjach czy barach można dogadać się po polsku. Także zaskakuje na plus to, że w niektórych lokalach menu dostępne jest w naszym języku.

To wszystko sprawia, że wyjeżdżając tam na wakacje, możemy poczuć się jak w domu. Mimo tych zalet, nie zapominajmy, że inne destynacje, choć droższe, także są warte uwagi – szczególnie Włochy, które mają bardzo rozwiniętą infrastrukturę kempingową. A to jednocześnie najtańszy sposób, aby nocować w tym pięknym kraju.

Kto powinien wykupić ubezpieczenie turystyczne
Kto powinien wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Jak spędzić urlop we Włoszech?

Wakacje we Włoszech zostają w pamięci na całe życie, bo pełne są słońca, morza i wspaniałej zabawy. Zainteresowanie wyjazdami na Półwysep Apeniński jest ogromne, bo istnieje wiele różnych możliwości, aby tam się dostać i spędzić urlop. Można tradycyjnie np. z biurem podróży. W zależności od ceny, dostępne są różne pakiety urlopowe na każdą kieszeń, średnie cenowo i te najdroższe. Taniej można spędzić wakacje we Włoszech, gdy samodzielnie zaplanujemy pobyt, rezerwując lot i hotele.

Najbardziej zaś korzystną opcją jest wyjazd na kemping, bo wiele miejscowości turystycznych oferuje dostępność takich obiektów (niektóre są nawet całoroczne). Jeśli też planujemy taki wypad, pamiętajmy, aby dobrze się przygotować, a pomocny będzie artykuł pt. Autem do Włoch – jedź bezpiecznie i zgodnie z przepisami.

Włochy – gdzie na kemping?

Włochy to zabytki, historia, wielkie światowe dziedzictwo, które może przytłoczyć swoim ogromem. Warto podczas takich wakacji poznać najważniejsze zabytki i cudowne miasta, z drugiej strony kempingi w przeważającej większości zlokalizowane są wzdłuż wybrzeża. To nie dziwi, bo co jak nie morze kojarzy się najbardziej z wakacjami?

Tańsze OC To możliwe!
Tańsze OC To możliwe!

 

Możemy wybrać Wybrzeże Adriatyckie, gdzie zachwyca łagodny brzeg, płytkie dno i umiarkowany klimat. Wszystkie miejscowości nadmorskie – z północy na południe, nieważne czy to Veneto, Riviera Romagnola czy wybrzeże Marche i Abruzji, są idealne dla rodzin z dziećmi, ale oczywiście wspaniały czas spędzą tu wszyscy.

Po drugiej stronie – rozciąga się wybrzeże Morza Tyrreńskiego, i tu też, podobnie jak nad Adriatykiem, jest bogato od wspaniałych plaż i ośrodków, w których można się zatrzymać. Szczególnie warto odwiedzić Kalabrię, Cinque Terre i Argentario. Nie zapominajmy też o największych włoskich wyspach – Sycylii i Sardynii.

Kemping we Włoszech to doskonały pomysł, bo możemy być pewni pięknej pogody, dobrych warunków pobytu i wielu innych wrażeń: smakowania lokalnej kuchni, zachwycania się zabytkami oraz poznawania miejscowej kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *