GastronomiaPolecane wiadomości

Plast – Box SA z opakowaniami dla sałatek


Plast – Box SA wprowadzając do swojej oferty innowacyjne produkty sukcesywnie umacnia pozycję eksportera wiader dla branży spożywczej na zagranicznych rynkach. Jednym z bardziej znanych
europejskich partnerów biznesowych producenta z Pomorza jest austriacka firma Frisch&Frost Nahrungsmittel-Gesellschaft.m.b.H., dla której Plast – Box SA od ponad roku dostarcza 1l pojemniki zdobione na wiadrze i pokrywie etykietą IML.

Plast – Box SA od kwietnia 2011 produkuje opakowania do sałatek i przetworów warzywnych dla znanej na wszystkich rynkach niemieckojęzycznych marki Frisch&Frost Nahrungsmittel-Gesellschaft.m.b.H. Owocna współpraca obu firm to szansa dla słupskiej spółki zarówno na umocnienie dotychczasowej pozycji, ale i pozyskanie na stałe perspektywicznego partnera biznesowego.

„Przedsiębiorstwo Frisch&Frost Nahrungsmittel-Gesellschaft.m.b.H. jest jednym z większych w Europie odbiorcą plastikowych wiader produkowanych przez Plast – Box SA dla produktów spożywczych. Czujemy się wyróżnieni, że tak rozpoznawalna – zwłaszcza w Europie Zachodniej – marka powierzyła nam realizację dedykowanych projektów – 1l opakowań do sałatek i przetworów warzywnych, w tym specjalności firmy sałatki kartoflanej (kartoffelnsalat). Wytwarzanie plastikowych wiader zdobionych etykietami IML na wiadrze i pokrywie rozpoczęliśmy w kwietniu 2011 roku. Przez ostatni rok firma Frisch&Frost Nahrungsmittel-Gesellschaft.m.b.H otrzymała od nas prawie pół miliona wiader. To dopiero początek niezwykle obiecującej współpracy. Aktualnie pracujemy nad przygotowaniem kolejnych, znaczących dostaw dla tego klienta oraz dyskutujemy o możliwości poszerzenia współpracy o inne pojemności” – mówi Artur R. Skonieczny, Dyrektor Sprzedaży Eksportowej w spółce Plast – Box SA.

 

Popularność proponowanych przez firmę Plast – Box SA wiader wzrasta nie tylko wśród polskich, ale i zagranicznych producentów z branży spożywczej. Co raz częściej słupska spółka otrzymuje zlecenia nie tylko na litrowe wiadra, ale i pojemniki trzy- pięcio- czy dziesięciolitrowe. Od kilku lat opakowania pomorskiej firmy, przeznaczone do podobnych produktów spożywczych, zamawiane są w znacznych ilościach m.in. przez odbiorców z Niemiec, Danii oraz Szwecji.

 

www.plast-box.com

……………………………………………………………………………………………………………………

Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych Plast-Box S.A. specjalizuje się w projektowaniu, konstruowaniu i wytwarzaniu opakowań z tworzyw sztucznych. Plastikowe pojemniki i wiadra, znajdujące się w bieżącym zakresie produkcji odzwierciedlają ponad 20-letnie doświadczenia ich wytwórcy oraz reprezentują najlepsze osiągnięcia technologiczne branży przetwórstwa tworzyw sztucznych.

W swojej historii Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych Plast-Box S.A. przeszło liczne transformacje. Zmiana siedzib i formy prawnej, liczne inwestycje, ukierunkowane na zwiększanie potencjału produkcyjnego i rozszerzenie palety ofertowej sprawiły, że z małej firmy prywatnej, założonej w roku 1983 powstała firma, zatrudniająca ok 190 osób i będąca jednym z liderów w branży na rynku krajowym, równolegle dynamicznie rozwijająca własną strategię eksportową.

 

Źródło: PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *