Mistrzowie Polski częstowali samodzielnie zrobioną Pizzą z Da Grasso

W październiku 2018 roku (wtorek 8.X.2018) hokeiści GKS Tychy zmierzyli się z pewnym wyzwaniem. Ich zadaniem było przygotować jedną z ulubionych potraw Włochów.

 Mistrzowie Polski w pierwszej kolejności samodzielnie przyrządzili pizzę, a później uraczyli nią mieszkańców Tychów.

 

GKS Tychy (kompletna nazwa: Górniczy Klub Sportowy Tychy) – polski klub hokeja na lodzie mężczyzn z siedzibą w Tychach, założony 20 kwietnia 1971.

 

 

W taki sposób klub otwarcie nawiązał do przeciwnika z którym GKS Tychy zagrał już w następną środę – 16 październik. Po przyrządzeniu pizzy w Da Grasso Tychy, Mistrzowie Polski swoimi wypiekami poczęstowali mieszkańców. Ci byli pod kolosalnym wrażeniem kucharskim popisów Mistrzów Polski.

Mateusz Gościński, Olaf Bizacki i Jakub Zawalski przygotowali pizzę hawajską, włoską i autorską.

 

 

Przepis na pokonanie HC Bolzano okazał się skuteczny tak jak i wykonanie pizzy przed meczem.

Ponieważ w następnym tygodniu – 16 październik musieli się zmierzyć z drużyną HC Bolzano.W tej rozgrywce CHL rozgrywanym na tyskim Stadionie Zimowym, hokeiści GKS-u Tychy po nader dobrym meczu pokonali HC Bolzano 5:3. GKS Tychy wpisał się do historii rozgrywek hokeja, zostając pierwszym polskim zespołem, który odniósł wygraną w rozgrywkach Hokejowej Ligi Mistrzów.

Wynik meczu – GKS Tychy – HC Bolzano 5:3 (2:2, 1:1, 2:0) – Gratulujemy!!!

Na wynik mógł mieć wpływ właśnie pizza z https://www.dagrasso.pl.

 

 


Kilka informacji na temat pizzy – historii.

Pizza to ulubione fast food na świecie. Jemy je wszędzie – w domu, w restauracjach, na rogach ulic. Jakieś trzy miliardy pizzy sprzedawane są każdego roku w samych Stanach Zjednoczonych, średnio 46 plasterków na osobę. Ale historia o tym, jak pokorna pizza cieszyła się taką globalną dominacją, ujawnia wiele na temat historii migracji, ekonomii i zmian technologicznych.

Przez wieki ludzie jedzą pizzę w takiej czy innej formie. Już w starożytności kawałki chrupkiego pieczywa, zwieńczone bakaliami, służyły jako prosty i smaczny posiłek dla tych, którzy nie mogli sobie pozwolić na lepsze jedzenie w podróży.

 

 

 

Pokarmy podobne do pizzy – a mianowicie pieczywo chrupkie i chleb pieczony w piecu z różnymi dodatkami – zostały przygotowane od czasów neolitu i niemal w każdym regionie świata.

Jednak piekarze w Neapolu przygotowali pierwsze danie znane jako „pizza” w 1600 roku. To uliczne jedzenie zostało sprzedane ubogim neapolitańczykom, którzy większość czasu spędzali poza swoimi domami.

W 1889 roku król Umberto I i królowa Margherita po raz pierwszy odwiedzili nowo zjednoczone Włochy i przejeżdżali przez Neapol. Legenda głosi, że znudzili się ciągłą dietą francuskiej, a królowa poprosiła o spróbowanie różnych rodzajów pizzy. Piekarz Raffaele Esposito z pizzerii Da Pietro (obecnie znana jako Pizzeria Brandi) wynalazł pizzę z czerwonym sosem pomidorowym, białą mozzarellą i zieloną bazylią, aby odzwierciedlić kolory flagi Włoch. Królowa Margherita zatwierdziła tę pizzę i wkrótce stała się znana jako pizza Margherita.

Choć królowa przekazała swoje królewskie błogosławieństwo pizzy, pizza nie stała się znana poza Neapolem aż do późnych lat 1800, kiedy Włosi zaczęli migrację do Ameryki i niosąc ze sobą swoje smaki i przepisy.

 

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.