Książki na jesień – polecane książki

Wśród ludzi jesienią grzybobranie jest bardzo popularnym zajęciem. Grzybiarze zbierają do koszyków i wiader maślaki na leśnych polankach, kozaki wśród brzózek i prawdziwki pośród starych dębów.

A co jeśli zamiast grzybów, zajmiemy się zbiorem poleconych książek? Jesień to doskonała pora na przygodę z literaturą. Bo jak spędzać czas, gdy aura nie sprzyja i prędko nastaje zmrok?

Zaczytaj się na jesień z Psychoskokiem

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-na-jesienne-wieczory-top-10/

To doskonała okazja by rozpocząć jesienne książkobranie, które idealnie na miękkiej sofie, pod cieplutkim, puchatym przykryciem z aromatyczną herbatą lub kawą. A jakie książkowe rarytasy najlepiej zgarnąć tej jesieni?

Trzydziestoletnia, atrakcyjna bizneswoman z sukcesami na koncie stanowczo nie zbliży się do mężczyzny, po którym może spodziewać się jedynie najgorszego. Mężczyźni nie są jej potrzebni do życia. Wierzy, że miłość to stos głupstw i bezużyteczna fatyga. Jeśli więc jesteś dostatecznie zuchwały i przebojowy zaryzykuj odrzucenie i podbij jej serce…

Pochłaniająca opowieść o kobiecie i mężczyźnie, którzy po życiu nie spodziewali się niczego, a otrzymali znacznie więcej niż tylko chwilowy flirt.

http://www.psychoskok.pl/produkt/nigdy-nie-mowie-nigdy/

Tej jesieni do księgarń trafiła zajmująca powieść Marty Merriday — „Adler. Tajemnica zamku Bazina”. Już pierwsze strony powieści przeniosą czytelnika do nieziemskich, tajemniczych zakątków na mapie świata: do gór Sichote-Aliń, mrocznych angielskich borów i opustoszałych, dżdżystych gór Szkocji. Przemierzając dzikie okolice, poznajemy istoty z pogranicza świata fantasy, na przykład — baobary!

Opowieść, gdzie przygoda łączy się z tajemnicą i grozą. Nie brakuje tutaj różnobarwnych postaci i żartobliwych konwersacji. Wraz z Adlerem, młodym zoologiem i łowcą, przenosimy się do Pelham, miasteczka na południu Anglii, by odkryć mroczny sekret tamtejszych lasów.

http://www.psychoskok.pl/produkt/adler-tajemnica-zamku-bazina/

Ze świata baśniowych potworów przenieśmy się do trudniejszej tematyki. Jaki wpływ wywiera trauma z dzieciństwa na działania dorosłych już mężczyzn, którzy – mając za sobą inne doświadczenia – z pewnością byliby zupełnie innymi ludźmi? Czytelnik z zapartym tchem śledzi opowieść o nastoletniej Jagodzie – córce polityka całkowicie podporządkowanego bezwzględnemu prokuratorowi Bromskiemu, zagubionej i nieustannie uciekającej przed oprawcami Majce, 16-letnim Andrzeju, który chroniąc matkę i młodsze rodzeństwo, pozbawił życia znęcającego się nad nimi ojca. Okazuje się, że losy tych wszystkich osób nieustanne przeplatają się ze sobą i zmuszają do dalszych działań. Jednak chyba najbardziej zaskakujący jest finał historii, w którym czytelnik poznaje jeszcze jeden wariant przedstawionej w książce rzeczywistości…

„Uśpiona. Który to wariant rzeczywistości?” to bezwzględny i mroczny thriller psychologiczny,  pełen gwałtownych zwrotów akcji. Etapowo poznajemy kolejne osoby, które wydają się nie być z sobą połączone. Nic bardziej mylnego.

http://www.psychoskok.pl/produkt/uspiona/

Kolejną książką, nad którą warto się pochylić jest drugie wydanie Finezji uczuć Anety Krasińskiej, które autorka określiła jako „poprawione i uzupełnione”. W informacji o pierwszym wydaniu znalazły się słowa, że jest to książka o miłości,która „nie powinna się zdarzyć”. Bo jak to jest zakochać się w… księdzu? Alicja, główna bohaterka książki o tym nie wiedziała, a co najważniejsze – nawet nie myślała. Miała męża i dwójkę synów, z których młodszy, Franek, przygotowywał się właśnie do pierwszej komunii. Może nie wyglądała na przesadnie szczęśliwą, jednak można rzec, że a jej życie wyglądało na uporządkowane i stabilne. Dopóki los postawił na jej drodze Mariusza, parafialnego kapłana.. Jak skończy się ta historia? przekonajcie się sami.

http://www.psychoskok.pl/produkt/finezja-uczuc-wydanie-ii-poprawione-i-uzupelnione/

Historia jest obecna w opowieści Leszka Mierzejewskiego nieustannie, jak na wspomnienia przystało. W „Od niechcenia” autor sięga aż do czasów tuż powojennych, kiedy wszystko było możliwe, bo przez Polskę i Europę przetaczały się całe armie, a państwa zmieniały swoje granice. Wtedy też teść głównego bohatera tej opowieści zaczyna zbijać fortunę…

Jednak najważniejsze wydarzenia rozegrają się ćwierć wieku później, kiedy Andrzej idzie na studia na politechnikę i w Akademickim Związku Sportowym zaczyna ćwiczyć trójbój siłowy, w którym zdobywa tytuł… mistrza świata.

Opowiadając o perypetiach swoich bohaterów autor pieczołowicie przypomina najważniejsze wydarzenia tamtego czasu. Raz są to polityczne paroksyzmy z grudnia tysiąc dziewięćset siedemdziesiątego roku, to znów wielkie wydarzenia sportowe jak zwycięstwa polskich kolarzy w Wyścigu Pokoju lub sukcesy narodowej jedenastki podczas mistrzostw świata w piłce nożnej w tysiąc dziewięćset siedemdziesiątym drugim roku. Jednak najważniejsze wspomnienia Andrzeja są związane z początkiem pontyfikatu Jana Pawła II…

http://www.psychoskok.pl/produkt/od-niechcenia/

Propozycje tytułów na jesienne książkobranie zamyka literatura dla najmłodszych czytelników. Jako pierwszą proponujemy kontynuację przygód Kacperka z przyjacielem ślimaczkiem Mitkiem, Jolanty Barthel. Tym razem bohaterowie udają się do Państwa Zielonych Mieczy. Bajeczka wprowadza naszych małych czytelników do świata przyrody, zachęcając ich do obserwacji. Ostrzega przed niebezpieczeństwami jakie skrywa natura. Bajka uczy, że jak ważną rolę w życiu pełni przyjaźń.

http://www.psychoskok.pl/produkt/mitek-czesc-ii/

Kolejną poleconą lekturą dla dzieci bez wątpienia są Psotne nutki Joanny Sztroman. Jest to zbiór krótkich wierszyków dla dzieci, dzięki którym maluchy mają okazję poznać w humorystyczny sposób zwierzęta i świat przyrody. Obie pozycje doskonale sprawdzą się jako książeczka do czytania przed snem. Dobra zabawa gwarantowana.

http://www.psychoskok.pl/produkt/psotne-nutki/

 

Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.