Książki recenzje

Historyjki poprawiające nastrój

Negatywne myślenie to zmora dzisiejszych czasów i, niestety, cecha naszej mentalności. Nastawienie na ,,nie” zamyka ludzi na siebie, sprawia, że jesteśmy gnuśni i wiecznie nieszczęśliwi.

Jak więc wyjść z koła negatywnego myślenia?

Jednym z najbardziej oczywistych sposobów jest otaczanie się ludźmi pozytywnymi, którzy sprawiają, że się uśmiechamy. Warto do tego również dołączyć pozytywne treści; żartobliwe, lekkie i przyjemne do czytania.

Doskonałą propozycją dla wszystkich smutasów może być książka ,,Poradniki oraz inne opowiadania z humorem”. Autor, Greg Koczjark, zawarł w niej około pięćdziesiąt historyjek cudownie poprawiających nastrój. Co ważne, narratorem jest tu sam pisarz, który nieprzypadkowo zresztą posłużył się narracją pierwszoosobową.

Są to przecież historie z życia wzięte. Mamy tu przezabawne poradniki, m.in. te ,,zimowe” (poradnik łyżwiarza, poradnik saneczkarza), wiele anegdot (kupowanie telewizora, uroczystości w szkole, odśnieżanie), a także niezwykłą, folklorystyczną serię o Utoplcu, napisaną po śląsku (bardziej i mniej). Książkę kończą trzy ,,Krótkie refleksje” oraz ,,Zapowiedź następnych opowiadań”.

Jeśli jesteśmy głodni, obowiązkowo zatrzymujemy się przy zajeździe, chyba że na wczasach wydaliśmy wszystkie pieniądze. Wtedy zatrzymujemy się obok lasu i idziemy szukać smakowitej dziczyzny (jest też możliwość, że dziczyzna będzie szukać nas).

http://www.psychoskok.pl/produkt/poradniki-oraz-inne-opowiadania-z-humorem/

,,Poradniki oraz inne opowiadania z humorem” Grega Koczjarka to dowód na to, że z każdego wycinka z codzienności można wyciągnąć coś zabawnego i pozytywnego. Autor pokazuje czytelnikowi, jak inspirujące mogą być pozornie prozaiczne zdarzenia. Jest to idealna książka na każdą porę roku i dnia. Bo o każdej porze roku i dnia warto mieć dobry humor oraz szeroki uśmiech na twarzy!

Zobacz recenzje – http://ezo-ksiazki.blogspot.com/2018/10/433-poradniki-oraz-inne-opowiadania-z.html

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *