Czekoladki na prezent

Czekoladki na prezent – na 11 okazji

Mimo że jedna tabliczka czekolady ma aż 500 kcal to niejedna osoba oblizałaby się ze smakiem na taki prezent. Pachnące, aromatyczne, rozpływające się w ustach kosteczki są dobrym prezentem, bo ten brązowy specjał niesie ze sobą wyjątkową symbolikę… nieprzyzwoitej przyjemności. Poza tym brązowa fantazja jest po prostu smaczna, dodaje energii, poprawia nastrój i rozjaśnia umysł. Poprawa humoru następuje dzięki podwyższonemu poziomowi serotoniny we krwi.

Dlaczego jeszcze prezent z czekolady to idealny pomysł?

Czekolada na prezent – dlaczego to dobry pomysł?

Bo prezent musi być wyjątkowy, a ten smakołyk nie należy do codzienności!

Często odmawiamy sobie czekolady zostawiając ją na specjalne okazje. Dostając ją w prezencie czujemy się rozgrzeszeni i poddajemy się atmosferze święta. Szczególnie zalecane jest podarowanie kakaowych specjalności osobie bliskiej sercu, bo smakołyki te kojarzą się bardzo z seksualną pikantnością i od wieków uchodzą za afrodyzjak.

Już Indianie poświęcili kakaowe drzewo bogu Quetzalcoatlowi obdarowującemu ludzi potencją seksualną. Z kolei aztecki władca Montezuma pijał brązowy napój bogów przed spotkaniami z kobietami. Boski napój kakaowy uwielbiał także Casanova.

Jaką czekoladę wybrać?

Upominki z czekolady powinny być z najwyższej jakości składników, ponieważ tylko w ten sposób dajemy sygnał, że obdarowywana osoba jest dla nas bardzo ważna.

Podobno życie jest za krótkie, aby jeść kakaowe smakołyki marnej jakości!

Jednak nie każdy potrafi od razu odróżnić prawdziwą jakość od wyrobów czekoladopodobnych. Pamiętajcie, że podstawą dobrego produktu jest kakao i im więcej jest go w produkcie tym lepiej. Odmiana gorzka powinna mieć aż 75% zawartości kakao, a mleczna powyżej 30%. Dobry kakaowy smakołyk nie powinien zawierać tłuszczów roślinnych, a raczej tylko z tłuszczów masło kakaowe. Ponadto opis składu takiego produktu musi być zwięzły i krótki. Kakaowy afrodyzjak na prezent musi mieć też gładki i błyszczący wygląd oraz delikatnie kakaowy zapach, a po przełamaniu powinniśmy usłyszeć głośny trzask.

Na prezent wybieramy dobrą prawdziwą czekoladę albo figurki czekoladowe, które nawiązują do obdarowywanej osoby albo okazji. Na przykład z okazji walentynek wybierzcie figurki w kształcie serca.

1

Czekoladki dla mamy

Słodki prezent kakaowy to doskonała okazja, aby wyrazić mamie wdzięczność za wszystko, co zrobiła dla swojego dziecka. Podarować jej możecie zarówno bon podarunkowy do sklepu z brązowymi słodkościami, jak i butelkę szampana z czekolady z jadalnym złotem. A może kawowe pralinki? Lub pralinki z brandy? Świetnym pomysłem jest też kakaowe serce z napisem „kocham cię” albo drewniana szkatułka z pralinkami w kształcie serduszek. Można podarować również szminkę albo bucik z czekolady.

 

pralinki czekoladowe dla mamy

pralinki czekoladowe dla mamy

 

2

Czekoladki dla taty

Czekoladowe upominki mogą mieć różny kształt na przykład czekoladowej butelki piwa albo motocykla z czekolady lub czekoladowej piłki. Można wręczyć także tacie bon podarunkowy albo ofiarować samochód z czekolady lub serce z napisem „kocham cię” albo spersonalizowane pralinki z napisem „życzenia na dzień taty”.

 

czekoladki dla taty

czekoladki dla taty

3

Czekoladki dla chłopaka

Dla chłopaka idealny będzie czekoladowy but piłkarski albo butelka piwa lub pralinki z napisem „love”. Innym ciekawym pomysłem jest kakaowy tablet, zestaw komputerowy, motocykl, joystyck, piłka czy samochód albo serce z napisem „kocham cię”.

 

joystick z czekolady dla chłopaka

joystick z czekolady dla chłopaka

 

4

Czekoladki dla dziewczyny

Idealnym prezentem będzie nie tylko bon podarunkowy ale także czekoladowe klapki plażowe albo tablet lub pralinki z napisem „love”. Oryginalnie jest podarować dziewczynie filiżanki lub szminkę z czekolady, albo pralinki z brandy z jadalnym złotem albo serce z napisem „kocham cię”.

 

szminka z czekolady

szminka z czekolady

 

5

Czekoladki dla babci

Dla kochanej babci świetna będzie kolekcja pralinek albo dobrej jakości czekolada deserowa. Podarujcie jej także kakaowe filiżanki, serduszko, drewnianą szkatułkę pełną pralinek lub szminkę albo bucik kakaowy.

 

czekolada gorzka z złotem jadalnym i różą

czekolada gorzka z złotem jadalnym i różą

 

6

Czekoladki dla dziadka

Oryginalnym prezentem idealnym dla dziadka będą cygara z czekolady albo kakaowa butelka piwa. A może figurka motocykla lub kakaowy samochód lub pralinki z napisem „dziadku, żyj nam sto lat”? Ciekawym pomysłem jest też kakaowy zestaw narzędzi.

samochód z czekolady

samochód z czekolady

 

7

Czekoladki dla nauczyciela

Dla pani nauczycielki idealna będzie kakaowa szminka albo bucik a dla pana nauczyciela kakaowy zestaw narzędzi. Dobrym pomysłem jest też zestaw pralinek, serce z pralinami albo bon podarunkowy do sklepu z kakaowymi upominkami.

 

szkatułka z pralinkami

szkatułka z pralinkami

 

8

Czekoladki dla Pary Młodej

Parze Młodej zamiast kwiatów możecie podarować kakaowe specjalności takie jak butelka szampana z ziaren kakaowca albo kolekcję trufli lub eleganckie praliny w drewnianym opakowaniu. Czekoladki weselne mogą mieć też kształt specjalnych dedykowanych pralinek z życzeniami.

szpilka z czekolady

szpilka z czekolady

 

9

Czekoladki dla gości weselnych

Czekoladki ślubne mogą być także dla gości weselnych. Może to być na przykład tabliczka białej czekolady z ręcznie wykonanym napisem z gorzkiej czekolady „dziękujemy za przybycie” albo odmiana mleczna z białym napisem „dziękujemy za obecność na naszym ślubie”.

 

 

10

Czekoladki na święta

Na święta Bożego Narodzenia można sprezentować bon podarunkowy albo pralinki w kształcie serca a na Walentynki fajnym pomysłem może być czekoladowy posąg kobiety, a dla odważnych… kakaowe piersi lub kakaowy penis.

choinka z mlecznej czekolady

choinka z mlecznej czekolady

 

11

Czekoladki na podziękowania lub przeprosiny

Na podziękowania idealna będą kolekcja pralin egzotycznych albo kolekcja trufli, serce z pralinkami lub drewniana szkatułka. Na przeprosiny możecie podarować kakaową butelkę piwa, butelkę szampana albo pralinki z brendy lub pralinki z napisem „wybacz mi”.

 

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *