Na co zwrócić uwagę wybierając wieszak na rower ?

Pierwszy rower został zaprojektowany i wykonany ponad 150 lat temu, i prawie natychmiast zdobył sympatię miłośników wygodnego, szybkiego podróżowania. Obecnie rower służy wielu celom – jeździmy na nim do pracy i po zakupy, na wycieczki poza miasto, popularne są także sporty rowerowe. To pojazd niezawodny, lekki i ekologiczny. Jednak niezależnie od tego w jaki sposób i w jakim celu użytkujemy ten jednoślad, wszyscy stajemy przed koniecznością znalezienia dla niego miejsca do przechowywania. Jaki uchwyt na rower kupić? Czym się kierować i na jakie parametry zwrócić uwagę?

rower

Gdzie przechowywać rower?

Najlepszym pomieszczeniem do przechowywania roweru jest garaż. Zwykle do wyboru mamy jeszcze piwnicę lub strych, ale aby uniknąć konieczności wnoszenia i znoszenia jednośladu po schodach, warto postawić właśnie na garaż. Aby zaoszczędzić miejsce w nim i zniwelować ryzyko przewrócenia roweru, dobrze jest wybrać wysokiej jakości wieszak na rower na ścianę.

wieszak na rower na ścianę

Rodzaje wieszaków

Wieszaki na rowery do garażu to szeroka gama uchwytów i haków, dzięki którym pojazd będzie zabezpieczony przed upadkiem i zniszczeniem, nie będzie zajmował cennej powierzchni i utrudniał poruszania się po garażu. Mamy do wyboru kilka opcji:
wieszak sufitowy – to najlepszy pomysł dla tych, którzy mają niewiele miejsca w garażu, a pomieszczenie jest wysokie. Taki wieszak rowerowy pozwala utrzymać jednoślad w pozycji pionowej, co jest szczególnie istotne w przypadku modeli wyższej klasy, z tłumikiem olejowym w amortyzatorze lub z hamulcami hydraulicznymi. Rower jest całkowicie zabezpieczony przed otarciem czy innymi uszkodzeniami mechanicznymi, a jego opony – przed odkształceniem;
wieszak na rower na ścianę [klik]- idealnie sprawdza się w pomieszczeniach, w których nie ma możliwości zastosowania wieszaka sufitowego. Pozwala na łatwe i szybkie zawieszenie lub zdjęcie roweru, jest łatwy w montażu i obsłudze, a przy tym stosunkowo niedrogi;

wieszak rowerowy

stojak na rower [klik]- zwany także uchwytem podłogowym. Dostępne są w dwóch wariantach. Pierwszy, w którym tylko tylne koło zostaje podwieszone, a przednie pozostaje na ziemi, oraz drugi, który daje możliwość podwieszenia obydwu kół. Te modele dobrze utrzymują rower w określonej pozycji, jednak zajmują dużo miejsca w garażu;

uchwyt typu Clug – jest maleńki i stworzony raczej do przechowywania roweru w domu, ale warto o nim wspomnieć. Składa się z dwóch elementów w kształcie litery C, montowanych do ściany jeden nad drugim tak, aby w każdy z nich można było włożyć po jednej z opon roweru. W ten sposób rower wisi na ścianie w pozycji pionowej.

Jak wybrać wieszak idealny?

Wieszaki na rowery warto wybierać kierując się także innymi parametrami. Pierwszym z nich jest nośność sprzętu. Nic nam bowiem po uchwycie, który zniekształci się pod ciężarem roweru. Zanim więc zdecydujesz się na konkretne rozwiązanie sprawdź, czy udźwignie ono Twój jednoślad. Kolejna sprawa to ogumowany uchwyt, który chroni rower przed zarysowaniami. Jest to opcja godna rozważenia nie tylko w przypadku drogich modeli rowerów – nawet zwykły, tani rower trzeba zabezpieczyć przed uszkodzeniami mogącymi być przyczyną powstawania rdzy. To zaoszczędzi Ci sporo pracy przy usuwaniu korozji. Z kolei blokada tylnego koła ochroni przed zabrudzeniami ściany garażu.

Jak w przypadku każdego sprzętu, warto zdecydować się na produkty uznanych, solidnych producentów. Taki sprzęt oferuje wysoką jakość oraz bezpieczeństwo przechowywanego roweru dzięki wytrzymałym materiałom wysokiej jakości oraz zastosowaniu nowoczesnych, inteligentnych technologii.

Ostatnią sprawą, którą warto przemyśleć, jest ilość rowerów w rodzinie. Jeśli jest tylko jeden, mamy pełną dowolność w wyborze wieszaka rowerowego. Natomiast w przypadku większej rodziny należy zastanowić się nad zakupem wieszaka przystosowanego do przechowywania określonej ilości pojazdów.

Dobrze dopasowany wieszak rowerowy lub stojak na rower pozwoli na bezpieczne przechowywanie ulubionego pojazdu, zachowanie przestrzeni w garażu oraz szybkie zamontowanie na nim roweru i późniejsze zdjęcie go. Wybór konkretnego rozwiązania nie jest wcale tak skomplikowany, jak mogłoby się wydawać.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *