Dlaczego decydujemy się na pomoc projektanta wnętrz

Klientami decydującymi się na skorzystanie z usługi projektanta wnętrz są najczęściej osoby chcące dopracować posiadana już wizję lub te, które nie wiedzą jeszcze, jaki jest ich styl. W zależności od stopnia wykończenia mieszkania czy domu mogą skorzystać z kompleksowej usługi związanej z projektem wszystkich pomieszczeń, łącznie z materiałami wykończeniowymi, jak również jedynie z okrojonej wersji dekoratorskiej. Dekorowanie polega na doborze odpowiednich mebli oraz dodatków do już istniejących ścian podłóg czy nawet układu pomieszczeń.

Kim jest projektant wnętrz?

Według definicji jest to osoba zajmująca się ukształtowaniem powierzchni architektonicznych oraz ich późniejszym udekorowaniem i wyposażeniem. Pomijając teorie, jest to przede wszystkim osoba, dla której design jest najważniejszy. Musi posiadać zarówno artystyczną część, jak i solidne podstawy inżynierskie. O tym, że osoba idealnie nadaje się na stanowisko projektanta wnętrz, może świadczyć jego zaangażowanie w byciu na bieżąco z najnowszymi trendami designerskimi, jak również dbałość o najmniejsze detale. Aby kształcić się w tym zawodzie, można ukończyć zarówno wydziały inżynierskie politechnik, jak i wszelkiego rodzaju szkoły plastyczne.

Jak wygląda praca projektant

W zależności od koncepcji zakładanej na początku współpracy z klientem zadania mogą się od siebie różnić. Działania przybliżymy na podstawie oferty projektów wnętrz warszawskiego biura projektowego Simp-Lika. Indywidualne podejście do klienta oraz ciągłe podążanie za nowościami w designie, tak można opisać pracowników tego biura projektowego.

dobór modnych kolorów to ważny element wystroju wnętrz

dobór modnych kolorów to ważny element wystroju wnętrz

Poznanie klienta i jego oczekiwań

Następnym etapem jest rozmowa dotycząca oczekiwań co do projektu. Jeśli klient posiada już swoją wizję, firma stara się ją dopracować w sposób taki, aby jej realizacja była możliwa.Częściej jednak to jedynie szczątkowe informacje dotyczące ulubionych stylów, kolorów czy koniecznych elementów, które muszą znaleźć się w projekcie. Każda informacją jest bardzo pomocną w trakcie tworzenia koncepcji, ponieważ pozwala poznać inwestorów i ich oczekiwania. Projektant dużą miarę przykłada się do aspektu użyteczności poszczególnych pomieszczeń, jak i zachowania spójności stylu, całej inwestycji.

Pomiary oraz dokumentacja fotograficzna

Praca architekta zaczyna się od wyjazdu na teren inwestycji. Tam prowadzone są dokładne pomiary każdego z pomieszczeń, wraz z naniesieniem wszystkich najważniejszych informacji (układ instalacji, ewentualne uwagi konstruktorskie). Kolejnym etapem jest wykonanie dokumentacji fotograficznej, oszczędza to czasu na dodatkowe wizyty w trakcie wykonywania projektu.

Projekt i jego wizualizacja

Po wybraniu odpowiadającej koncepcji następuje czas na intensywną pracę architekta. Przystępuje on do tworzenia projektu oraz po jego zakończeniu do stworzenia wizualizacji. Dzięki zastosowaniu najnowszych programów komputerowych tworzone są projekty 3D, w pełni odzwierciedlające rzeczywisty wygląd pomieszczeń po remoncie.Projekty te tworzy się w różnych czasie, w zależności od stopnia skomplikowania, jak i wielkości inwestycji. Zależy nam na szybkim stworzeniu projektu, dbając o najmniejsze szczegóły, ponieważ rozumiemy, że naszym klientom zależy na czasie.

plany architektoniczne muszą wykonane być z ogromną precyzją

plany architektoniczne muszą wykonane być z ogromną precyzją

Dalsza pomoc w trakcie remontu

Na tym nie kończy się praca projektanta Dzięki ogromnemu doświadczeniu, projektancie pomagają klientom, w jakich sklepach mogą zakupić wszystkie niezbędne materiały, elementy wyposażenia jak meble czy nawet drobne dodatki. Pozwala to na zaoszczędzenie czasu inwestorów oraz pewność, że wybrany artykuł dostępny jest w sprzedaży.

Końcową kwestią jest przygotowanie odpowiednich wytycznych i rysunków technicznych dla firm wykonujących prace remontowe. Pozwala to na wykonanie w pełni założeń projektu, bez zbędnych nieporozumień czy niedomówień. Projektant oferuje również swoją pomoc przy sprawdzeniu wykonania założeń oraz ewentualnie rozwiązuje wszystkie problemy powstałe w trakcie trwania inwestycji.<

W jakich sytuacjach pomoże projektant

Osoby narzekające na brak czasu oraz te niemające doświadczenia w aranżacji czy projektowaniu wnętrz, docenią współpracę z architektem. Wykończenie czy remont wnętrza może przysparzać wiele stresu. Największym problemami osób zaczynających inwestycję jest brak wizji, jak będzie wyglądało mieszkanie, jeśli wprowadzą w życie swoje pomysły. Dodatkowo ciężko jest przekazać ekipie wykończeniowej, swoją wizję bez odpowiedniego rysunku technicznego. Nigdy nie ma pewności, że wykonają oni swoją pracę, tak jak chciałby inwestor. O te wszystkie aspekty zadba doświadczony architekt.

Często też klienci nie biorą pod uwagę użyteczności poszczególnym pomieszczeń. Często elementy wyposażenia są zbyt duże lub zdecydowanie za małe. Złe dopasowanie materiałów do ich późniejszych funkcji również jest problemem, z którym borykają się osoby remontujące domy czy mieszkania. Osoby z brakiem doświadczenia powinny zdecydowanie skorzystać z pomocy specjalisty, który pomoże w doborze wszystkich elementów.

Inwestorzy, którzy nie odnaleźli jeszcze swojego stylu, to duża grupa klientów firm zajmujących się aranżacją wnętrz. Najważniejsze to dobrze czuć się we własnym mieszkaniu. A w wyborze mogą pomóc, wcześniejsze aranżacje architekta. Wybór pomiędzy minimalistką a dużą ilością dodatków to dopiero początek. Nowoczesny wyposażenie pełne szkła i połyskujących mebli, a może surowy styl pełen drewna oraz skóry to tylko kilka spośród wielu wyborów możliwych aranżacji. Jeśli już na takim etapie klient nie może podjąć decyzji to warto skorzystać z pomocy specjalisty.

Chcąc wykorzystać maksymalnie powierzchnię, niewielkich mieszkań warto zwrócić uwagę na aspekt ergonomiczny. Dopasowanie wyposażenia do układu i wielkości pomieszczeń, aby zachować ich użyteczność to kwestia bardzo skomplikowana. Do której potrzeba doświadczenia i znajomości najnowszych rozwiązań.

Ostatnią, ale również liczną grupą, która decyduje się na współpracę przy aranżacji wnętrz, są osoby, które chcą, aby ich wnętrza były po prostu modne. Urządzenie mieszkania z dobrym gustem oraz w taki sposób, aby jego wystrój był modny za kilka czy kilkanaście lat to marzeniu wielu. Decydując się na zmiany w mieszkaniu, większość liczy, że kolejny remont to wizja dalekiej przyszłości.

Co warto zapamiętać

klienci architektów na każdym etapie współpracy mogą liczyć na pomoc

klienci architektów na każdym etapie współpracy mogą liczyć na pomoc

Skorzystanie z usługi projektanta wnętrz to doskonały wybór, podczas gdy brakuje czasu, pomysłu czy doświadczenia. Kompleksowa usługa zaczynająca się od dokładnych pomiarów, poprzez dobranie koncepcji i jej wizualizacje to jedynie część usług. Dodatkowe przygotowanie listy produktów i miejsc, gdzie można je zakupić, a także dokładne plany dla wykonawców z pewnością zmniejszą czas trwania remontu. Klienci decydujący się na usługę, mogą liczyć na pomoc również w trakcie realizacji projektów. Warto sprawić, aby wystrój mieszkania czerpał z najnowszych trendów światowego designu.

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.