Jakie biuro wynająć?

Założyłeś swój własny biznes? Gratulacje! Teraz jednak czeka cię wiele pracy i decyzji, które będziesz musiał podjąć. Nie tylko związanych z doborem pracowników, ale i miejsca, gdzie będą oni wykonywać swoje obowiązki. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, jak oszacować zapotrzebowanie powierzchni, koszty oraz na jakie udogodnienia zwrócić szczególną uwagę.

Biuro, gdzie pracownicy będą wykonywać swoja pracę, musi być przede wszystkim wygodne, wyposażone w odpowiedni sprzęt i przystosowane do potrzeb pracowników. Tylko w ten sposób można uzyskać dobrą wydajność zespołu. Zanim zaczniemy przeglądać oferty pod tym kątem, warto przemyśleć lokalizację. Najlepiej żeby siedziba firmy znajdowała się w dogodnym miejscu, w pobliżu środków transportu publicznego.

 

 

Wymiary biura

 

Wielu pracodawców zastanawia się, jaka powierzchnia biura będzie potrzebna? Jej oszacowanie nie jest łatwym zadaniem, więc najlepiej kierować się przepisami prawa pracy. Zgodnie z nimi minimum to 13 m3 wolnej objętości pomieszczenia oraz co najmniej 2 m2 wolnej powierzchni podłogi. Zgodnie z normami pomieszczenie biurowe nie powinno być niższe niż 3m. Jeśli ma pochyły strop, w najniższym miejscu wysokość nie powinna być mniejsza niż 1,9m. W przypadku nowoczesnego biura na jednego pracownika przyjmuje się około 15m kwadratowych całkowitej (miejsce pracy oraz przestrzeń socjalna) powierzchni.

Planując wielkość biura możemy więc kierować się zasadą mnożenia liczby pracowników przez 15m2. Aby jak najlepiej oszacować wielkość potrzebnej powierzchni biurowej, powinniśmy uwzględnić nie tylko liczbę pracowników, których obecnie zatrudnia firma. Trzeba patrzeć perspektywicznie, kilka lat do przodu – czy planowane są zmiany w liczbie personelu? Jeśli tak, warto to uwzględnić, podobnie jak to, jaki sprzęt i w jakiej ilości wykorzystywany jest przez firmę podczas pracy.

 

 

Udogodnienia

 

W tym miejscu dość ogólnikowo opiszemy na jakie udogodnienia zwrócić szczególną uwagę. Po więcej odsyłamy do ciekawego artykułu na stronie magazyny24.net pod tytułem „9 najbardziej poszukiwanych udogodnień podczas wynajmu biura”.

Do kwestii udogodnień na pewno można zaliczyć dostępność biura – czy można do niego wejść o każdej porze dnia i nocy? W wielu firmach praca odbywa się o różnych porach dnia, zatem warto o tym pomyśleć. Inna kwestia to sala konferencyjna, gdzie można przeprowadzić zebranie zespołu czy też zorganizować szkolenie lub konferencje.

Nie samą pracą człowiek żyje, dlatego warto pomyśleć również o takich udogodnieniach jak miejsce do relaksu. Nie musi to być od razu SPA z jacuzzi i kręgielnią, ale mini strefa- relaksu, gdzie można pobujać się w hamaku, poczytać książkę czy zagrać w grę planszowe. Jeśli już jesteśmy przy jacuzzi, to warto pomyśleć o …prysznicu. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób wybiera rower jako środek transportu do pracy, dlatego dostęp do pryszniców przestaje dziwić. To zresztą duży plus dla każdego pracodawcy, w końcu firmy propagujące zasady eko są teraz na czasie. A to bardzo pomaga w biznesie!

 

 

Koszty


Cena za wynajem biura to podstawowa informacja, która interesuje przedsiębiorcę. W ofertach najczęściej podana jest cena za metr kwadratowy powierzchni, a to przecież zaledwie połowa wszystkich kosztów. Do tego dochodzą opłaty za Internet, wodę, prąd, współczynnik powierzchni wspólnych, sprzątanie i administracja, zakup mebli i urządzeń biurowych. Dlatego warto rozważyć ofertę, w której wszystkie wymienione opłaty składają się w jeden pakiet. Wiele ofert zawiera biura wyposażone w meble, boksy, dostęp do sieci, aneks kuchenny itp. Jest to z jednej strony wygodniejsze, a z drugiej zwyczajnie tańsze. Jeśli chodzi o konkretne kwoty, to rzecz jasna zależą one od lokalizacji. Inna będzie cena biura na wynajem w centrum Warszawy, inna na obrzeżach miasta, a jeszcze inna np. w Opolu albo Suwałkach.

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *