Wakacyjny i podróżniczy P9 Lite

Wybierasz się na wakacje? Bagaże już spakowane? Sprawdź, czy na pewno masz ze sobą tak funkcjonalny telefon jak Huawei P9 Lite – bez praktycznej komórki lepiej nie ruszać się z domu!

Zabierz komórkę w każdą podróż!

Być może początkowo wielu z was nie zgadza się z tym zdaniem, w końcu wymarzony urlop to czas odpoczynku i relaksu, gdy warto odciąć się od wszelkich mediów czy nawet całkowicie od elektroniki. Z drugiej strony należy mieć jednak na uwadze fakt, że smartfon może być bardzo przydatnym urządzeniem podczas każdego wyjazdu. Często dzięki łączności z siecią możesz sprawdzić drogę do wybranego celu, sprawdzić ceny biletów w pobliskim muzeum czy znaleźć polecany i mało oblegany lokal. A jeśli poszukamy bardziej skrajnych przypadków, komórka to też pierwsza metoda wezwania pomocy.

O tej możliwości powinny pamiętać szczególnie osoby wybierające się na górskie szlaki lub w inne okolice blisko natury, gdzie może dojść do niebezpiecznych sytuacji. Dostępne są bowiem bezpłatne aplikacje, które pozwalają za pomocą zaledwie kilku kliknięć wezwać pomoc i odpowiednie służby. Jaka w tym przewaga nad samodzielnym wykonaniem telefonu? Otóż przede wszystkim jest to szybsze, a do tego automatycznie przekazuje twoją bieżącą lokalizację. Taki program możesz pobrać również na praktyczny i uniwersalny telefon Huawei P9 Lite z obsługą LTE. A sprawna i szybka obsługa Internetu to podstawa podczas każdego wyjazdu.

Jak włączyć LTE w Huawei P9 Lite?

Wiedza o tym, jak włączyć LTE w Huawei P9 Lite, jest bardzo istotna, szczególnie w perspektywie jakichkolwiek wyjazdów. Otóż jeżeli format ten nie został wcześniej ustawiony jako domyślny, należy wybrać go w opcjach sieci komórkowej. Warto w tym miejscu dodać, że zgodnie z obowiązującymi regulacjami nie powinieneś ponosić dodatkowych opłat za korzystanie z Internetu na obszarze Unii Europejskiej. Jeżeli jednak masz jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się ze swoim operatorem.

Dlaczego właśnie LTE?

To po prostu najszybszy obecnie standard bezprzewodowego przesyłu danych dla urządzeń mobilnych. W idealnych, laboratoryjnych warunkach prędkość transmisji osiąga nawet 150 Mb/s, co zdecydowanie jest wartością rekordową. Oczywiście przy przeciętnym użytkowaniu nie uda się powtórzyć tego wyniku, jednak realna szybkość przesyłu i tak będzie o wiele wyższa niż np. w przypadku 3G.

Poza tym LTE to nie tylko prędkość, technologia ta cechuje się też minimalnymi opóźnieniami oraz znakomitym poziomem stabilności. Sygnał ma niską wrażliwość na zakłócenia, dlatego podczas swojej podróży powinieneś bez kłopotu korzystać z zasobów sieci.

Do czego przyda się LTE na wakacjach?

W tym miejscu najkrótsza odpowiedź mogłaby brzmieć po prostu „do wszystkiego”. To byłoby jednak zbyt łatwe, warto więc przytoczyć choć kilka przykładów. Szybki Internet LTE to gwarancja sprawnego działania aplikacji służących np. do rezerwacji noclegu. Long Term Evolution pozwala również na bezpieczne dokonywanie transakcji np. przy zakupie biletów online. Z łatwością pobierzesz też nawet duże pliki, jak choćby dokładne mapy okolicy, czy skorzystasz z nawigacji, aby odnaleźć najlepszą drogę do celu. Możesz również udostępnić fotografie i filmy zarejestrowane w czasie urlopu w mediach społecznościowych lub wysłać je bezpośrednio do znajomych.

Liczba zastosowań LTE na wakacjach z takim telefonem jak Huawei P9 Lite jest wprost przeogromna i tak naprawdę zależy tylko od ciebie i twoich potrzeb. Nie zapomnij więc spakować smartfona na każdy wyjazd, gdyż nigdy nie wiesz, kiedy może okazać się niezbędny.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *