Modna Polska: Biało – Czerwona


Rewelacyjna postawa polskich siatkarzy, udane występy piłkarzy ręcznych i wreszcie EURO 2012 wszystkie te wydarzenia stały się inspiracją dla niecodziennej „biało- czerwonej” sesji zdjęciowej w Krakowie.

– Sport odmienił nasze postrzeganie barw narodowych. Już nie tylko stadiony i hale sportowe, ale również ulice i nasze domy pełne są bieli i czerwieni. Stąd pomysł na sesję zdjęciową pary młodej w takiej właśnie stylizacji – mówi Barbara Palenik-Bernady, pomysłodawczyni sesji i właścicielka Atelier Bernady z Krakowa. – To nasz sposób wyrażenia sympatii dla biało-czerwonych – dodaje.

Autorką zdjęć jest Magdalena Buksa utalentowana fotografka, na co dzień pracująca w Londynie, suknie pochodzą z pracowni Anna Kara, o make up zadbała Malwina Solecka, a biżuterię specjalnie do tej sesji zaprojektowała i przygotowała Ewa Nieć, właścicielka Galerii Arsdavia.

– Efekt przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania, a warto wspomnieć, że realizacji projektu podjęli się ludzie, którzy dotychczas ze sobą nie współpracowali – podkreśla Ewa Nieć. – Chcieliśmy, aby dzięki tej sesji, nasze barwy narodowe nie kojarzyły się wyłącznie z „podniosłym nastrojem zadumy” zarezerwowanym na przykład dla uroczystości 3 majowych. Naszym celem było pokazanie, że kibicować można na różne sposoby. Biel i czerwień to również koral i perła, czyli kolory, które poruszają wyobraźnię. A kiedy tak na to spojrzymy – otwierają się przed nami nieograniczone możliwości. Jestem przekonana, że wszystko udało się połączyć w harmonijną całość, która wywołuje uśmiech a jednocześnie urzeka. Obok tych fotografii i projektów, nie można przejść obojętnie. Są pełne entuzjazmu, radości i narodowej dumy – kończy.

W rolę państwa młodych wcielili się modele z agencji FASHIONISM

 

Źródło: PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *