HobbyKultura i sztukaRozrywka

Oscarowe hity ostatnich lat, które warto zobaczyć

Choć tegoroczna oscarowa gala, ze względu na Igrzyska Zimowe w Korei odbędzie się dopiero 4 marca, to lada dzień ogłoszona zostanie lista nominowanych filmów i kreacji aktorskich. Większość typowanych produkcji pojawi się w polskich kinach dopiero w połowie lutego i marcu. Oczekiwanie na najważniejsze premiery sezonu można sobie umilić oglądając oscarowe hity z ostatnich lat.

„Wzgórza nadziei”

Film Anthonego Minghelli zdominował nominacje do Nagród Akademii w 2004 roku. Łącznie otrzymał ich siedem, z czego jedna z nich zamieniła się na nagrodę dla Renee Zellweger za najlepszą rolę drugoplanową. Akcja obrazu rozgrywa się w czasach wojny secesyjnej, a historia skupia się na losach Ady Monroe i jej ukochanego Inmana, który trafia do wojska. „Wzgórza nadziei” to połączenie dramatu i romansu, a na ekranach, oprócz wspomnianej Renee Zellweger pojawiają się takie gwiazdy jak Nicole Kidman, Jude Law, Nathalie Portman i Phillip Seymour Hoffman. Produkcję będzie można zobaczyć w styczniu i lutym na dostępnych w ofercie https://telewizjaswiatlowodowa.pl/wybierz-pakiet kanałach HBO. Najbliższa emisja 30 stycznia na HBO.

„Utalentowany Pan Ripley”

„Utalentowany Pan Ripley” film, który doczekał się pięciu nominacji do Oscara, to bez wątpienia lubiana przez widzów produkcja. Nie dziwi więc, że w styczniu będą mieli oni okazję zobaczyć ją dwa razy – 18 stycznia na antenie Cinemax 2 oraz 22 stycznia na Stopklatka TV. Co zdecydowało o takiej popularności „Utalentowanego Pana Ripleya”? Przede wszystkim ciekawa fabuła, która powstała na podstawie powieści Patricii Highsmith oraz plejada gwiazd – Matt Damon, Gwyneth Paltrow, Cate Blanchett – brawurowo wcielająca się w swoje role. Oś wydarzeń w filmie skupiana jest wokół Toma Ripleya, który przypadkowo zabija swojego znajomego ze studiów i postanawia się podszywać się pod niego, przy okazji korzystając z jego bogactwa.

„Syn Szawła”

„Syn Szawła” to jeden z najbardziej wstrząsających filmów oscarowych ostatnich lat. Węgierska produkcja opowiadająca o losach jednego z więźniów obozu koncentracyjnego uhonorowana została statuetką dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego w 2016 roku. Nagroda Amerykańskiej Akademii to nie jedyny laur – w 2016 roku „Syn Szawła” w tej samej kategorii zwyciężał także na Złotych Globach i BAFTA. Obraz do obejrzenia 21 stycznia na antenie Ale kino+.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *