Włochy – gdzie na narty z dzieckiem?

Pierwsze skojarzenie, jakie wywołują u nas Włochy to lato – wakacje, słońce, morze, pyszne lody, orzeźwiające Prosecco. Nie warto jednak zapominać o tym, że Italia oferuje nam równie piękne (a może nawet piękniejsze?) zimowe oblicze. Połączenie południowego słońca, białego śniegu i zapierających dech w piersiach górskich widoków sprawiają, że Dolomity to doskonałe miejsce do uprawiania sportów zimowych i wypoczynku w baśniowych krajobrazach – także dla rodzin z dziećmi!

Narty w Dolomitach

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że wyżyny oraz góry zajmują aż ¾ całego terytorium Włoch. Do najpopularniejszych pasm górskich Italii bez wątpienia zalicza się Dolomity, leżące we wschodnio-południowej części kraju, pomiędzy dolinami Val Rendena, Piawa i Pustertal. Najwyższe szczyty Dolomitów to Punta Penia (3342 m n.p.m.) znajdujący się w masywie Marmolada oraz Antelao (3263 m n.p.m.) leżący w masywie Tofany.

Co sprawia, że Dolomity cieszą się tak dużą popularnością? Przede wszystkim niezwykłe, basztowe i turniowe formy gór, uformowanych głównie z dolomitu. W przeciwieństwie do klasycznych łańcuchów górskich Dolomity tworzą specyficzne „gniazda”, które oddzielone są od siebie dolinami (często bardzo głębokimi).

Niezwykłe piękno tej części włoskich Alp zachwyca turystów z całego świata. W 2009 roku Dolomity wpisane zostały na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Włochy – ferie zimowe 2018 w górach z dziećmi

Wiemy już, że włoskie góry to miejsce, które bez wątpienia warto odwiedzić. Który z regionów będzie jednak najlepszy na rodzinny wypoczynek? Przedstawiamy nasze propozycje:

  • Trentino – region położony w samym sercu Dolomitów oferuje rewelacyjną pogodę, doskonałą infrastrukturę narciarską, a także wyjątkowy klimat, tworzony przez niewielkie, urocze restauracje, serwujące lokalne wina. W rejonie Trentino na narciarzy i snowboardzistów czeka aż 800 km tras. Większość popularnych ośrodków (m.in. Val di Sole, Val di Fassa) jest dostosowana do potrzeb dzieci.
  • Południowy Tyrol – uznawany jest za najbardziej słoneczną część włoskich Alp. Miłośnikom sportów zimowych region ten oferuje aż 1200 km tras narciarskich, w tym słynną na całym świecie pętlę Sellarondy. W południowym Tyrolu zlokalizowanych jest kilkanaście doskonale wyposażonych snowparków (w tym kilka typowo dla dzieci, na przykład Compaccio).
  • Wenecja Julijska – choć kojarzy się głównie z kanałami i gondolami, region ten rozpościera się od wybrzeża Adriatyku aż po Dolomity. To właśnie tutaj zlokalizowany jest słynny masyw Marmolada z 12-kilometrową trasą narciarską (jest to najdłuższa trasa zjazdowa w Europie). Na amatorów białego szaleństwa czeka tu kilka doskonale wyposażonych kurortów (m.in. Sella Nevea), w większości przyjaznych najmłodszym narciarzom.

Więcej ciekawych propozycji wyjazdów na narty z dziećmi znajdziesz na primoris.pl

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *