Konserwacja dachu, mamy na to sposób

Chcąc zachować dobry stan dachu i cieszyć się jego długim okresem użytkowania warto zadbać o jego regularną konserwację. Im szybciej zostanie usunięta usterka, tym dłużej zachowa on swoją użyteczność. Czyszczenie oraz konserwacja będą dla nas dużo łatwiejsze, jeśli wspomożemy prace odpowiednim sprzętem.

Czyszczenie

Chociaż czasem wydaje się nam, że deszcz załatwia sprawę czyszczenia, to niestety – nie jest to droga na skróty. Liście, kasztany, żołędzie oraz wiele innych wpadających w nasze rynny i zakamarki dachu zanieczyszczeń przyspieszając korodowanie połaci, zatrzymując na niej wilgoć. Warto pamiętać, czym czyścić dach. W tym celu używajmy miękkich szczotek oraz wodę, która może być także pod ciśnieniem. W wyjątkowych sytuacjach możemy użyć detergentów, które nie będą reagować z materiałem pokrycia dachu. Po wyczyszczeniu dachu nie zapomnijmy o przepłukaniu rynien, które zebrały całe zanieczyszczenia.

Zima nie taka zła

Zimą na naszym dachu często zalegać będzie warstwa pokrywy śnieżnej. Nie czekajmy, aż spadnie ona sama z dachu! Może się tak stać, że ciężar zalegającego śniegu przekroczy nośność konstrukcji dachowej, czego skutkiem może być zawalenie się dachu. To wyjątkowo ważne, w szczególności gdy jesteśmy właścicielem budynku użyteczności publicznej i to w naszym obowiązku jest zapewnienie bezpieczeństwa korzystającym z niego osobom.

Przy odśnieżaniu dachu warto zastosować pewien trik: zostawmy cienką warstwę pokrywy śnieżnej, tak, aby była ona swoistym i naturalnym zabezpieczeniem pokrywy dachu podczas odśnieżania.

Coroczne kontrole

Raz w roku znajdźmy czas, aby wejść na górę i sprawdzić, czy powierzchnia dachu dalej spełnia swoją rolę. Sprawdźmy stan mocowania łączników, kolorowej powłoki oraz systemów rynnowych a także drabiny, która umożliwia nam wspinanie się na dach. Działania te pozwolą zapobiec na przeciekaniu, szybszej korozji, odpadaniu kawałków dachówek lub nierównomiernego blaknięcia. Dodatkowo, dbając równocześnie o rynny mamy pewność, że zawsze będą one drożne i nie zabrudzą nie tylko dachu, ale także elewacji budynku.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *