Jak dobrze usadzić gości na weselu

 

Modne z uwagi na walor praktyczny stało się ostatnio wyznaczanie miejsca przy stole zaproszonym gościom weselnym.

Dzięki winietkom w łatwy sposób można zaplanować z wyprzedzeniem miejsce, w którym zasiądą wszyscy weselnicy, tak by osoby najbliższe Państwu Młodym znalazły się w ich pobliżu. Jeśli nie wiecie, jak się do tego zabrać, podpowiemy wam jak dobrze usadzić gości na weselu, by każdy czuł się komfortowy i cieszył ze swojego towarzystwa.

Plan stołów i winietki to podstawa

elegancka biała tablica dla gości weselnych

Warto przygotować wstępny wzór winietek i listę gości na kilka miesięcy przed ślubem. Tuż przed nim zweryfikujcie listę gości, tak by do druku trafiły tylko te z nazwiskami gości, którzy pojawią się na waszym ślubie. Dzięki temu zaoszczędzicie na wydawaniu pieniędzy na gości, którzy z różnych względów nie będą mogli dotrzeć na wasz ślub, a którzy zostali na niego zaproszeni.

Ważne jest też, aby przygotować Tablicę z planem stołów, dzięki której wasi goście łatwo zorientują się gdzie znajduje się ich stół i miejsce. W ten sposób nie będą musieli błądzić po sali w poszukiwaniu swojego stołu. Tablicę z planem stołów

Stół Państwa Młodychzłoty, dekoracyjny napis LOVE na talerzu weselnym

Stół Państwa Młodych, czyli stół główny zwykle znajduje się w centrum. To stół zarezerwowany dla Młodej Pary, która siedzi w otoczeniu swoich najbliższych. Na jego środku powinna siedzieć więc para nowożeńców, a obok nich świadkowie oraz rodzice państwa młodych. Jeśli planowany jest luźny ślub, śmiało obok Państwa Młodych posadzić można najbliższych przyjaciół.

Jak usadzić najbliższą rodzinę

prosta, standardowa winietka z kwiatowym znakiem wodnym

Zwykle najbliższej rodzinie wyznacza się miejsce tuż przy Państwu Młodych, przy stole głównym lub też bardzo blisko niego. Zgodnie z zasadami savoir-vivre’u kobiety i mężczyzn usadza się na przemian. W trakcie wesela i tak z pewnością goście wielokrotnie będą zmieniali swoje miejsce, zwłaszcza z czasem, kiedy zabawa weselna rozwinie się na całego. Jednak na pierwszym etapie wesela sztywno trzymać należy się tej reguły, tak, aby bliscy członkowie rodziny poczuli się komfortowo i mieli państwa młodych „na wyciągnięcie ręki”.

Warto myśląc o usadzaniu swoich gości weselnych pomyśleć o tym, aby członkowie rodziny zarówno pana młodego, jak i panny młodej miały okazję na wspólną zabawę i integrację. Uniknie się w ten sposób izolowania i bawienia się oddzielnie.

Czego nie robić

elegancka czerwona winietka w czerwonym krysztale

 

Przy planowaniu miejsc ważne jest przestrzeganie kilku istotnych zasad. Nigdy nie należy sadzać obok siebie osób, które nie pałają do siebie sympatią, ani jawnie nie lubiących się. Będą czuły się obok siebie niekomfortowo, a nawet ich sąsiadowanie może doprowadzić do jawnej kłótni. Najlepiej posadzić je w sporej odległości od siebie, przy dwóch różnych stołach. Jeśli stół jest długi i osoby te muszą siedzieć przy nim, powinny siedzieć na dwóch jego krańcach w jednej linii, nigdy naprzeciw siebie.

Nie sadzajcie ze sobą również osób w bardzo skrajnym wieku. Seniorzy z młodzieżą mogą nie znaleźć wspólnego języka, przez co pary będą izolowały się i unikały wzajemnych kontaktów i zabawy. Sprawdzi się za to posadzenie ludzi w podobnym wieku, znających się i lubiących.

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *