Monodram „Solo” Zbigniewa Kowalskiego w ramach „Małych Form Trupy Czango na Ursynowie”

W sobotę 23 czerwca o 19.00 zapraszamy do Natolińskiego Ośrodka Kultury (ul. Na Uboczu 3) na monodram Zbigniewa Kowalskiego pt. „Solo” wystawiany w ramach przeglądu „Małe Formy Trupy Czango na Ursynowie”. Spektakl opowiada historię człowieka, amatora biegania, który wypadł nagle z kolein akceptowalnego społecznie życia i nie potrafi wrócić do normalności. Uwaga! Historia opowiadana w pełnym biegu! WSTĘP WOLNY za rezerwacją pod numerem telefonu: 782531394.

Trailer: http://vimeo.com/5846696

Opis spektaklu:

 

Pod wieczór,

Pierwszego dnia wiosny 2005 roku, na warszawskim Ursynowie,

Pewien człowiek, miłośnik biegów masowych o pseudonimie Książę,

Przerwał nagle sprzątanie mieszkania.

Pozostawił włączony odkurzacz i udał się na spacer (przebieżkę),

Podczas którego wdrapał się na olbrzymi słup wysokiego napięcia i przemówił pełnym Głosem.

Wokół tego niepozornego epizodu toczy się historia Solo – autorskiego monodramu Zbigniewa Kowalskiego. Bohaterem Solo jest wielkomiejski wrażliwiec, amator biegania, pracownik piekarni, nieistotny jako numer PESEL i istotny jako człowiek, mieszkaniec Ursynowa nazywany Księciem, który zamiast mierzyć się ze światem próbuje obnażać jego sprzeczności. Wypada z kolein akceptowalnego społecznie życia i nie potrafi załapać się na oferty przywrócenia go do „normalności”. Szczerze dąży jedynie do enigmatycznej PRAWDY, którą zamierza wypowiedzieć ze szczytu elektryfikacyjnego słupa. Hej, wy tam, w oknach, czy słyszycie słowa ursynowskiego słupnika?

Historia Solo, choć gorzka, opowiedziana jest z humorem – autor odsłania kolejne epizody niczym odcinki opery mydlanej, wcielając się w jej postaci: OJCA, KOTKA- MATKĘ, KSIĘCIA, KRÓLA PIEKARNI. Uwaga! Historia opowiadana w pełnym biegu! Dla widzów powyżej 16 roku życia!

Monodram był prezentowany m.in.: w ramach festiwalu Terra Polska w Berlinie, Akademii Filmowej w Zwierzyńcu, Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramów w Warszawie. Tekst Solo ma formę poematu – jego część stanowi utwór Ankieta – nagrodzony na jednej z warszawskich Nocy Poetów.

Projekt Małe Formy Trupy Czango na Ursynowie zrealizowano dzięki dofinansowaniu z Urzędu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy. Trupa Czango to zespół łączący zdobycze artystycznego teatru offowego z profesjonalizmem teatru zawodowego. Związana jest z Ursynowem, gdzie wcześniej zrealizowała świetnie przyjmowany przez publiczność spektakl: „Z diariusza prywatnego” na motywach wybranych opowiadań i „Dzienników” Witolda Gombrowicza, a także gościła na festiwalu „Ursynów ma teatr!”

Więcej informacji o spektaklach Trupy Czango można znaleźć na stronie:

www.trupaczango.pl

Zbigniew Kowalski – dyplomowany aktor, absolwent Akademii Teatralnej (wydział Wiedzy o Teatrze). Aktor i członek zespołu teatru Studium Teatralne (1996-2007). Poeta, publikował w czasopismach „Studium” i „Ha!art”. Twórca monodramu „Solo” oraz performance’u „Wylewka. Polska poezja nieśpiewana”. Twórca spektaklu „Z diariusza prywatnego” oraz „Bóg Fejs” Trupy Czango.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *