Zemsta rodzi zemstę – polecamy ebook Kąt odbicia i Spirala zła

Już sam tytuł książki: „Kąt odbicia & Spirala zła” sugeruje, że głównym motywem książki jest zemsta. „Zabiłeś – zostaniesz zabity” – mówi jeden z bohaterów książki. Autor niczego nie oszczędza głównym postaciom. Zaczyna się od dramatycznej decyzji o porzuceniu ukochanej i ucieczki do sielankowej wsi. Okazuje się, że ta wieś nie jest taka sielankowa. Okolice terroryzuje banda młodocianych przestępców.

Książka, która z początku wydaje się być historią nieszczęśliwej, niespełnionej miłości starszego mężczyzny, staje się thrillerem. Szymon, który szukał spokoju po latach intensywnej pracy, nagle staje przed koniecznością walki o życie. Bezwzględni młodzi przestępcy są inteligentni i wiedzą jak zabezpieczyć się przed pozostawianiem dowodów swojej winy. Biją, gwałcą i mordują z zimną krwią. Ściągają haracz, sprzedają młode dziewczyny do domów publicznych na Zachodzie. Dla nich załatwić starszego, samotnego faceta, mieszkającego na odludziu, to drobny epizod w ich bandyckiej karierze.

Ale Szymon umie się bronić. Pewność siebie bandytów i ich fizyczna przewaga powodują, że nie zachowują środków ostrożności. Wpadają w zastawioną przez Szymona pułapkę.

Jak zwykle u tego autora akcja jest wartka, co chwila następują zwroty akcji. Ofiara nagle staje się katem, a kat ofiarą. Pewny siebie, bezkarny dotąd prominent czuje na rękach kajdanki i nie wie, jak ma zareagować.

Druga część książki wprowadza kolejny zwrot. Oto zahukana dotychczas kobieta, skromna kura domowa znajduje w sobie tyle siły, żeby ruszyć w pogoń za kimś, kogo posądza o śmierć dziecka.

To tylko główne wątki książki. Jest jeszcze chłopiec – dziecko lasu, który rozmawia ze zwierzętami i duch hrabiego z ogromnym skarbem. Jest przezabawny kruk, dzielny pies i inteligentny kot. I jest, jak zwykle u tego autora miłość dwojga, a właściwie nawet trojga dojrzałych ludzi. Jest wyprawa na antypody i śmierć na pustyni.

Książkę jest doskonałym czytadłem dla amatorów thrillerów.

ebook w sprzedaży na

http://www.ebooki123.pl/kat-odbicia-spirala-zla_p694

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *