Baterie do łazienki – jak dobrze wybrać?

Wykańczanie łazienki to proces, podczas którego należy podjąć szereg istotnych decyzji. Jedną z ważniejszych jest wybór baterii łazienkowych, bez których łazienka istnieć nie może. Zobaczmy na co zwracać uwagę przy wyborze, by dokonać wyboru optymalnego.

Wygląd czy funkcjonalność?

Pierwsze pytanie, jakie rodzi się, gdy mamy wybrać baterie do łazienki, dotyczy ich wyglądu i funkcjonalności. To często również źródło konfliktów rodzinnych, bo panie często przedkładają design nad funkcjonalność, a panowie czynią wręcz odwrotnie. Na szczęście producenci (silla.pl) oferują rozwiązanie idealne, czyli świetnie wyglądające, nowoczesne baterie łazienkowe o doskonałej funkcjonalności.

Możemy wybierać pomiędzy bateriami klasycznymi w formie, jak i tymi bardzo nowoczesnymi, które zaskakują przepięknym designem. Różnorodne kolory oraz dodatki innych materiałów np. szkła, pozwalają znaleźć produkt najlepiej dopasowany do naszych potrzeb.

Każda z nich umożliwia płynną regulację strumienia wody, a niektóre modele są również wyposażone w termostat. Dzięki temu ryzyko poparzenia się, co ważne szczególnie, gdy mamy dzieci, jest zredukowane do minimum.

2

Sposób instalacji

Przy wyborze baterii do łazienki istotne znaczenie ma również sposób montażu baterii. W ofercie producentów znajdziemy zarówno typowe baterie umywalkowe instalowane na umywalce, ale również baterie nablatowe. Wśród baterii prysznicowych znajdziemy nie tylko te montowane na ścianie, ale i podtynkowe. Jeszcze większy wybór mamy wśród baterii wannowych, gdyż znajdziemy tam zarówno te montowane w ścianie, jak i na półce, wolnostojące czy podtynkowe. Wystarczy wybrać taką, która będzie najlepiej pasować do naszej wizji wykończenia łazienki.

Należy przy tym brać pod uwagę możliwości techniczne, bo w niektórych przypadkach, gdy mamy półkę za wanną, to montaż baterii ściennej nie jest najlepszym pomysłem. Jeśli jednak już wybierzemy optymalny sposób montażu, to nie ma problemu, by znaleźć ciekawy model w tej grupie produktów.

Jakość produktu

Ostatnim elementem, ale to wcale nie znaczy, że najmniej ważnym, branym pod uwagę przy wyborze baterii do łazienki, jest jakość materiałów. Wybierając baterie łazienkowe zwróćmy uwagę na materiał, z którego jest wykonana. Powinien być on odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz korozję. Jeśli tak nie będzie i powłoka zewnętrzna zacznie się z różnych przyczyn łuszczyć, to musimy liczyć się z tym, że niebawem bateria zacznie też rdzewieć.

Nie warto więc sięgać po tanie produkty, na które producent nie daje gwarancji, ale wybierać takie, które mają co najmniej kilkuletnią gwarancję. Dzięki temu możemy mieć pewność, że bateria jest wykonana z materiałów zapewniającej bezawaryjne użytkowanie przez długi czas.

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.