Zobacz symulację wypadku na przejeździe kolejowym!


Już w najbliższy czwartek – 24 maja będzie miała miejsce inauguracja 8 edycji kampanii społecznej Bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj!”. W tym roku uczestnicy wydarzenia będą świadkami zderzenia samochodu osobowego z pociągiem.

Inauguracja VIII edycji kampanii odbędzie się w 22 miastach Polski w tym również w Warszawie w miejscu przejazdu kolejowo drogowego przy ul. Zabranieckiej.

O godzinie 9.30 planowana jest symulacja wypadku: lokomotywa uderzy we wrak samochodu, w którym znajdować się będą dwa manekiny. Do akcji ratunkowej przystąpią dwa wozy Straży Pożarnej i karetka pogotowia. Cały teren zabezpieczy Policja i SOK.

W programie przewiduje się także: wystąpienie znanego rajdowca Macieja Wisławskiego, symulator dachowania i zderzenia, mobilny system monitoringu, stoisko systemu dla kierowców  Yanosik.pl oraz stoisko edukacyjne.

Dodatkowo we współpracy z Klubem HDK PCK  przy Centrali PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. zostanie zorganizowana zbiórka krwi. Każdy kto wyrazi chęć poparcia wobec celów kampanii, będzie mógł w godzinach 9.00 – 14.00 oddać krew dla osób poszkodowanych w wypadkach kolejowo-drogowych.

 

Źródło: Yanosik.pl

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *