Kiedy wezwać pogotowie elektryczne?

Obecnie instalacja prądowa jest jedną z najważniejszych w naszym domu czy mieszkaniu. Prąd towarzyszy nam na co dzień, właściwie we wszystkich czynnościach. Dlatego też nawet chwilowa utrata dostępu do prądu jest dla nas dużym utrudnieniem. Niekiedy takie awarie nie tylko utrudniają funkcjonowanie, ale również stanowią dla nas zagrożenie. Na szczęście, w takich wypadkach możemy liczyć na pogotowie elektryczne.

Niegdyś ludzie bardzo dobrze radzili sobie bez światła i prądu elektrycznego. Wiele zmian społecznych jakie zaszły na przestrzeni lat, w pewien sposób uzależniło nas od posiadania prądu. Z tego powodu każdy z nas dba o stały i pewny dopływ zasilania elektrycznego. Brak prądu czasem oznacza dla nas jedynie brak możliwości obejrzenia ulubionego serialu, posłuchania radia lub skorzystania z internetu, niekiedy uniemożliwia nam to pracę. A w przypadku instytucji publicznych, takich jak szpital czy żłobek, lub w dużych przedsiębiorstwach awaria prądu może skutkować zagrożeniem życia lub zdrowia, a także powodować ogromne straty finansowe.

Na wypadek awarii instalacji elektrycznej na pomoc przyjdzie nam pogotowie elektryczne dostępne pod numerem 991.

Kiedy wezwać pogotowie elektryczne?

  • jeśli w Twoim mieszkaniu lub domu brakło prądu, a wszystkie bezpieczniki działają prawidłowo,
  • jeśli nie ma prądu w bloku/ na całej ulicy/ w dzielnicy lub miejscowości,
  • jeśli wymieniłeś bezpiecznik i zerwałeś plombę,
  • jeśli remontowałeś instalację elektryczną,
  • jeśli zauważysz, że Twój licznik działa nieprawidłowo,
  • jeśli zauważysz uszkodzenie linii elektrycznych,
  • jeśli zauważysz uszkodzenia wszelkich obiektów elektrycznych (szczególnie wejść do nich).

O czym należy wiedzieć zgłaszając awarię prądu?

Podczas telefonicznego zgłaszania awarii w pogotowiu elektrycznym należy podać dokładny adres i nazwę miejscowości, a dodatkowo przybliżony czas od jakiego nie ma prądu w okolicy.

Koszty interwencji pogotowia elektrycznego poniesiesz w wypadku uszkodzenia instalacji wewnątrz budynku.
Gdy awaria jest skomplikowana w pierwszej kolejności usuwane są uszkodzenia bezpośrednio zagrażające życiu i zdrowiu ludzi, np. przerwane linie elektryczne. Dopiero po usunięciu tych szkód przywracane jest zasilanie w budynkach mieszkalnych i przedsiębiorstwach.

Lepiej zapobiegać niż leczyć!

Ta zasada obowiązuje również w przypadku instalacji elektrycznych. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o sprawną i właściwie wykonaną instalację elektryczną. Jeśli powierzymy jej wykonanie i konserwację sprawdzonej firmie – z pewnością unikniemy wielu awarii!

Warto pamiętać, że to właśnie firmy wykonujące instalacje elektryczne najlepiej znają ich rozmieszczenie w danym budynku i mogą zaoferować najlepsze doradztwo w zakresie konserwacji oraz w przypadku wystąpienia problemów.

Pogotowie elektryczne w Krakowie

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *