Bazy windsurfingowe w Polsce – sprawdź najlepsze miejsca do pływania na desce

Uprawianie windsurfingu wiele osób kojarzy z koniecznością wyjazdu za granicę. Tymczasem w Polsce mamy bardzo dużo miejsc, w których z powodzeniem można uprawiać windsurfing.
Myśląc o uprawianiu tej dyscypliny w Polsce trzeba tylko wziąć po uwagę jeden, istotny aspekt – ze względu na panujące u nas warunki klimatyczne nie ma możliwości, aby uprawiać windsurfing przez cały rok. Sezon trwa zwykle od początku maja do końca września. Mamy więc niemalże pół roku na to, aby z powodzeniem popływać na desce w jednej z polskich baz.

A mamy ich naprawdę sporo. Zlokalizowane są głównie nad Bałtykiem, gdzie zdecydowanie króluje Półwysep Helski. Popularność tej lokalizacji wynika z faktu, że panują tu idealne warunki by uprawiać windsurfing hel. Ponad 30 km wybrzeża, z płytką wodą (do 250 m od brzegu), piaszczyste dno i dobry wiatr sprawiają, że Zatoka Pucka stała się najchętniej wybieranym miejscem do uprawiania windsurfingu.

Chałupy, Jastarnia i Jurata to najpopularniejsze lokalizacje – swoje siedziby ma tu kilka szkół, gdzie możecie wypożyczyć sprzęt oraz uczyć się pływania na desce pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Bałtyk to nie jedyne miejsce w Polsce, w którym możecie popływać na desce. Liczne bazy windsurfingowe zlokalizowane są także na Mazurach. To idealne miejsce dla miłośników wszystkich sportów wodnych, ale w szczególności windsurfingu. Pomijając unikalne walory przyrodnicze, macie tu do wyboru szereg jezior i idealne warunki wietrzne. Nie brakuje także szkół windsurfingowych i wypożyczalni sprzętu. Jest więc wszystko czego potrzeba, by popływać na desce.

Oprócz Mazur windsurferów kuszą również liczne pojezierza w Polsce, na czele z jeziorami Drawskim, Charzykowskim czy jeziorem Wdzydze. Dla niektórych pewnie niemałym zaskoczeniem będzie fakt, że windsurfing można uprawiać również w górach – dzięki zaporze na Dunajcu miłośnicy deski i żagla mogą korzystać również z uroków Jeziora Rożnowskiego.

Na straconej pozycji wcale nie są ci, którzy nie mogą pozwolić sobie na wakacyjny wyjazd nad morze czy na Mazury. Nawet mieszczuchy mogą skosztować uroków windsurfingu, bez konieczności wybierania się w daleką podróż. Możliwości jest sporo – akweny wodne zlokalizowane w pobliżu dużych miast także dają niezłe warunki do pływania z żaglem. Do wyboru jest Zalew Zegrzyński (dla warszawiaków), Sulejowski (łodzianie), Żywiecki (krakowianie i mieszkańcy Górnego Śląska), zaś Dolny Śląsk i Opolszczyzna mogą wybrać się nad Zalew Otmuchowski.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *