Efektywne pranie tapicerki samochodowej

Dla wielu osób samochód jest drugim domem, jednak często zapominamy o tym, że o porządek w samochodzie należy dbać tak jak o porządek w domu. Nie wystarczy umyć karoserii, by pięknie błyszczał z zewnątrz, lecz warto także zadbać o odpowiedni wygląd tapicerki i wnętrza auta.

srodek
Zabrudzenia w samochodzie

Wbrew pozorom tapicerkę w samochodzie można bardzo łatwo zabrudzić, zwłaszcza jeżeli samochód jest naszym narzędziem pracy. Zarówno przy użytkowaniu samochodów do celów prywatnych, takich jak rodzinne wyjazdy czy zakupy, jak i przy korzystaniu z samochodu służbowego, tapicerka ulega zakurzeniu i zabrudzeniu. Plamy z rozlanych napojów czy pokarmów mogą łatwo zanieczyścić tapicerkę, podobnie jak różne brudy, które spadną z przewożonych przez nas przedmiotów.

Dbając o tapicerkę, przede wszystkim należy pamiętać o regularnym jej odkurzaniu. Pozwoli to na uniknięcie wnikania kurzu w głąb tkaniny obiciowej. Warto również zadbać o stan tapicerki, unikając spożywania posiłków w samochodzie czy palenia wewnątrz auta.

Jak wyczyścić tapicerkę?

Czyszczenie tapicerki na własną rękę jest czasochłonnym i pracochłonnym zadaniem, bowiem dotrzeć musimy w wiele zakamarków. Zaopatrzyć się także należy w specjalne preparaty, służące do czyszczenia tapicerki. Warto pamiętać o tym, by nadmiernie jej nie zamoczyć, ponieważ nie tylko będzie długo schnąć, uniemożliwiając nam korzystanie z samochodu, lecz także wilgoć przeniknie zbyt głęboko. Stanowi to idealne warunki rozwoju dla pleśni, bakterii i grzybów, nawet jeżeli nie są one widoczne gołym okiem. Warto więc polecić to pranie tapicerki samochodowej specjalistom, którzy wyczyszczą ją przy użyciu metody prania ekstrakcyjnego. Najpierw odkurzą oni dokładnie samochód, a następnie pokryją tapicerkę specjalnym środkiem piorącym, który rozpuszcza brud. Potem zanieczyszczenia zostaną usunięte przy użyciu odkurzacza piorącego. Ostatnim elementem czyszczenia jest płukanie oraz zaimpregnowanie tkaniny obiciowej, która dzięki temu nie będzie tak szybko ulegać zanieczyszczeniom.

Tapicerkę samochodową, podobnie jak obicia tapicerowanych mebli, warto czyścić regularnie i nie dopuszczać do powstawania zbyt dużych zanieczyszczeń. Jazda w czystym samochodzie jest przyjemnością, a czysty samochód służbowy jest dobrą wizytówką firmy.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *