Moda i stylOgrodnictwoRolnictwo

Zaczarowany ogród na wiosnę

Wiosna to czas budzenia się przyrody z zimowego snu. Natura odradza się na nowo, zaskakując wszystkich swoim pięknem. Po długich miesiącach chłodu oraz braku słońca wszyscy posiadacze mniejszych lub większych ogrodów mogą ponownie wrócić do swoich ulubionych zajęć. O tym, jak zadbać o zielony azyl po zimowej przerwie, opowiada ekspert sklepu Bonami.pl.

„Pokaż mi swój ogród, a powiem ci, kim jesteś – zieleń otaczająca dom może wiele powiedzieć o jej właścicielu. Jest to często pierwsza rzecz, na którą zwracamy uwagę, wchodząc na teren posesji. Dzięki wypielęgnowanym ogrodom nasze otoczenie staje się bardziej przytulne i nabiera indywidualnego charakteru. Niezależnie od wielkości przydomowej działki, dzięki odpowiedniej pielęgnacji i aranżacji zielonej przestrzeni można sprawić, że ogród przeniesie nas do ciepłej Toskanii, harmonijnej Japonii lub eleganckiej Francji. Ogród jest elementem dekoracyjnym każdego domu. Zieleń otaczająca dom jest przedłużeniem aranżacji i stylu panującego wewnątrz. Warto więc o niego zadbać, aby nic nie zaburzyło równowagi estetycznej i z daleka odróżniało naszą posiadłość na tle innych” – mówi Marcela Krzemień z Bonami.pl

„Aranżując ogród, najpierw zwracamy uwagę na to, ile mamy miejsca, światła, nawodnienia oraz to, jaką mamy glebę. Jest to podstawa, która pozwala na dobranie odpowiednich sadzonek. Jedni lubią drzewa owocowe, które rosną latami, obdarowując regularnie swoimi plonami. Wielu z nas ma też w swoich ogrodach iglaki, które są idealne do stworzenia równo przyciętych żywopłotów lub innych geometrycznych wariacji. Są też pasjonaci wielkich kwietników, które cieszą oczy swoimi kolorami. W wielu ogrodach znajduje się również specjalne miejsce na domowy warzywniak, z którego można czerpać dorodne, zdrowe zbiory.” – dodaje Marcela Krzemień, ekspert z Bonami.pl

Wszyscy zapaleni ogrodnicy – profesjonaliści oraz amatorzy – mają w swoich domowych zasobach dużą ilość akcesoriów do pielęgnacji roślin. Bardzo często przechowywane są one w starych skrzyniach, wiaderkach po farbach lub zwykłych workach foliowych. Tym samym zajmują one dużo miejsca i nie wyglądają reprezentacyjnie. Są to oczywiście produkty potrzebne do wykonywania regularnych zabiegów na roślinach, ale również gadżety, które mogą służyć za element dekoracyjny każdej działki. Wszystkim domowym ogrodnikom, którzy mają designerskie podejście do codziennych czynności, na pewno spodobają się akcesoria ogrodnicze dostępne na Bonami.pl.

Podstawowy ogrodniczy ekwipunek to wszystkim znane nożyce, grabie czy konewki. Podobne akcesoria znajdziemy w każdym domu, do którego przynależy choćby najmniejszy ogródek. Warto wymienić zwykłe produkty na takie, które będą się ciekawie prezentowały, a korzystanie z nich stanie się ogromną przyjemnością. W ofercie Bonami.pl znajdziemy wiele narzędzi, które przypadną do gustu każdemu użytkownikowi. Kolorowym rękawicom ogrodowym Flower daleko do sztampowych, gumowych poprzedników. Ich urokliwa niewinność spodoba się nie tylko przedstawicielkom płci pięknej, ale skradnie serca każdego domownika. Są to produkty, które bardzo często lubią się gubić, a z założenia są akcesoriami sparowanymi. Warto przechowywać je w miejscu, które zapewni im odpowiednie bezpieczeństwo.

Tworzenie pasujących do siebie zestawów to idealna metoda na zachowanie designerskiej równowagi w naszych narzędziach. Warto sparować akcesoria, dzięki czemu ich przechowywanie „na widoku” nie będzie spędzało snu z powiek właścicieli dbających o estetykę swojego ogrodu. Bonami.pl ma w swojej ofercie akcesoria, które nie tylko są niezawodne, ale również pięknie wyglądają. Konewka Garden o pojemności 5l na pewno ułatwi codzienne podlewanie naszych sadzonek. Kolor ciemnej zieleni sprawi, że łatwo ją będzie przechowywać pomiędzy kwiatami, gdyż nie będzie rzucała się w oczy. Do zestawu warto dołączyć komplet wiaderek Kitchen Garden z oferty Bonami.pl, o różnej wielkości, dzięki którym wszystko możemy mieć pod ręką. Interesującym rozwiązaniem jest również Puszka na sznurek ogrodowy String, dostępna na Bonami.pl. Pudełko o niewielkich rozmiarach pomoże w przechowywaniu lin potrzebnych do wiązania krzewów czy innych ogrodowych zadań. Metry kłębiących się sznurków już nigdy nie sprawią problemu domownikom. Harmonia i porządek w ogrodzie jest tak samo ważna, jak w naszych narzędziach i akcesoriach. W ofercie Bonami.pl znajdziemy również wiele innych designerskich dodatków, które ożywią ogród – doniczki Garden z tacą, wiszące doniczki Herbal Time pudełko na nasiona Seed Large.

Ogród to nie tylko miejsce, które kojarzy się z pracą. Przede wszystkim jest to miejsce odpoczynku, w którym możemy zapomnieć o swoich zmartwieniach. Warto stworzyć sobie kącik, do którego będziemy mogli uciec w samotność lub też zaprosić najbliższych. Bonami.pl dba również o relaks wszystkich „ogródkowiczów”. Piękna pogoda, ćwierkanie ptaków, zimny napój i my – o tym marzy wielu z nas. Warto wyposażyć swój ogród w bardzo wygodne rozkładane leżaki Garden Joy z oferty klubu zakupowego Bonami.pl. Są to tradycyjne siedzenia zbudowane z jasnego drewna i obite kolorowym materiałem. Taki leżak przeniesie nas na gorącą plażę sprzed lat. Od teraz nawet mieszkańcy najdalej położonych miejscowości będą mogli poczuć morską bryzę i plażową wygodę. Dopełnieniem takiego wystroju jest Grill przenośny Rock BBQ – również z oferty Bonami.pl – przy którym będziemy mogli spędzić fantastyczny wieczór w gronie rodziny i najbliższych. Jest niewielki i bardzo funkcjonalny, ponieważ z łatwością możemy przechowywać go w szafce lub wieszając na drzewie czy płocie. Grill jeszcze nigdy nie był tak mobilny.

Zadbany ogród to nie tylko wizytówka naszego domu, ale również miejsce relaksu i zabawy. Warto zadbać o każdy jego szczegół, by móc cieszyć się urokami zieleni i spokoju. Akcesoria i dodatki ogrodowe dostępne na Bonami.pl sprawią, że pielęgnowanie i aranżowanie zielonego terenu stanie się jeszcze bardziej przyjemne.

Rękawice ogrodowe Flowers, Bonami.pl, cena: 69 zł
Konewka Watering 5 l, Bonami.pl, cena: 107 zł
Wiadro Kitchen Garden, Bonami.pl, cena: 69 zł
Wiadro Small Kitchen Garden, Bonami.pl, cena: 47 zł
Puszka na sznurek ogrodowy String, Bonami.pl, cena: 47 zł
Rozkładany leżak Garden Joy, Bonami.pl, cena: 266 zł
Grill przenośny Rock BBQ, Bonami.pl, cena: 189 zł
Pudełko na nasiona Seed Large, Bonami.pl, cena: 55 zł

Zestaw doniczek Garden z tacą, Bonami.pl, cena: 88 zł
Wisząca doniczka Herbal Time, Bonami.pl, cena: 32 zł
Zestaw 2 doniczek Fresh Herbs, Bonami.pl, cena: 99 zł
Zestaw 3 ceramicznych doniczek Spring Time, Bonami.pl, cena: 99 zł
Termometr Herbal Time, Bonami.pl, cena: 38 zł
Metalowa doniczka Herbal Time, Bonami.pl, cena: 30 zł
Metalowa konewka Herbal Time, Bonami.pl, cena: 79 zł

www.bonami.pl i https://www.facebook.com/BonamiPL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *