Święto polskiej żywności

W najbliższą sobotę, 14 czerwca 2014 r. w ogrodach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbędzie się piknik „Poznaj Dobrą Żywność”. Gospodarzem akcji jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Sobotnie spotkanie będzie okazją do poznania i degustacji polskich produktów wyróżnionych prestiżowym znakiem „Poznaj Dobrą Żywność” oraz żywności wytwarzanej w krajowych systemach jakości, wyrobów tradycyjnych i regionalnych, a także produktów ekologicznych.

Głównym celem programu „Poznaj Dobrą Żywność” jest promocja polskich produktów spożywczych wysokiej jakości, potwierdzonej certyfikatem. Przyznanie znaku PDŻ jest wyróżnieniem dla producentów oraz stanowi zapewnienie konsumentów o wysokiej jakości wybieranych przez nich produktów.

Krajowa Rada Drobiarstwa już od kilku lat jest uczestnikiem pikniku. Co roku na stoisku KRD czekają wyśmienici kucharze, a degustacje różnych gatunków drobiu cieszą się wielką popularnością. Podobnie będzie i tym razem.

Motywem przewodnim tegorocznej akcji KRD – IG są fakty i mity dotyczące produktów drobiowych. O godz. 11: 00 odbędzie się spotkanie prasowe pod hasłem „Polski Drób. Fakty i Mity”. Spotkanie będzie okazją do rozmowy z ekspertami, a także omówienia najważniejszych kwestii dotyczących polskiego drobiu, w tym stereotypów odnoszących się do mięsa i przetworów drobiowych, a także pozycji polskiego mięsa drobiowego na rynku europejskim.

Piknik jest doskonałym miejscem na rodzinną wycieczkę. Najmłodsi goście mogą spodziewać się licznych atrakcji, gier i zabaw edukacyjnych związanych z dobrą żywnością, rodzice zaś mogą zyskać wiedzę w jaki sposób wzbogacać codzienne menu o zdrowe i smaczne produkty, porozmawiać z producentami i specjalistami ds. żywienia, czy skosztować różnych przysmaków.

Serdecznie zapraszamy!

 

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *