Prologis Kupił R6 Logistics Park od Firmy Skanska

– Grunt o powierzchni 33 hektarów z możliwością zabudowy do 132 300 metrów kwadratowych –5 minut od Portu Lotniczego im. Václava Havla w Pradze –

– Prologis, Inc., wiodący globalny właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych, oraz Skanska Property Czech Republic, spółka zależna Skanska Group, poinformowały dziś, że Prologis nabył od firmy Skanska R6 Logistics Park położony na północny zachód od Pragi.

Prologis zmieni nazwę obiektu na Prologis Park Prague Airport. Na 33-hektarowym gruncie istnieje możliwość wybudowania 132 300 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej

Prologis Park Prague Airport jest strategicznie zlokalizowany przy zjeździe nr 7 z autostrady R6, w odległości zaledwie 5 minut od Portu Lotniczego im. Václava Havla w Pradze, 3 minut od obwodnicy Pragi oraz 10 minut od autostrady D5, prowadzącej z Pragi przez Pilzno w kierunku Niemiec.

„To świetne uzupełnienie istniejącego portfolio Prologis w rejonie Pragi, która dzięki doskonałemu położeniu i rozwiniętej sieci komunikacyjnej błyskawicznie staje się ważnym ośrodkiem komercyjnym w tej części Europy Środkowej” powiedział Martin Polak, Prologis Country Manager na Czechy i Słowację .„Dzięki bezpośredniemu połączeniu transportowemu z innymi dużymi miastami Czech, a także z Niemcami, Prologis Park Prague Airport będzie mógł zaoferować swoim klientom wysokiej jakości budynki dystrybucyjne.
„Wobec rozwoju rynku nieruchomości przemysłowych oraz powrotu wzmożonej aktywności deweloperów w tej branży postanowiliśmy sprzedać pozostałą część parku logistycznego jednemu deweloperowi” – powiedziała Marie Passburg, Prezes Skanska Property Czech Republic.

Agencja nieruchomości Colliers International reprezentowała Prologis w transakcji zawarcia umowy.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *