Marka Caterpillar wchodzi na polski rynek z pierwszym pancernym telefonem Cat® B100

Amerykański producent maszyn budowlanych Caterpillar wprowadza na polski rynek pierwszy model pancernego telefonu. Cat® B100 sprawdza się w najbardziej ekstremalnych warunkach. Posiada certyfikat IP67 i spełnia standardy militarne MIL-STD 810G. Jest pyłoszczelny i wodoodporny – może wytrzymać pół godziny w zanurzeniu do jednego metra głębokości. Jest także wstrząsoodporny oraz niezwykle wytrzymały na zniszczenia – upadek z wysokości 1.8 metra, kontakt z ostrymi powierzchniami czy nawet koła samochodu nie stanowią dla niego żadnego zagrożenia. Ponadto, urządzenie jest w stanie funkcjonować bez żadnych zaburzeń w temperaturze od -25 do 55 °C. 

Cat® B100 został zaprojektowany z myślą o osobach wykonujących wyjątkowe zadania. Jest dostosowany do warunków panujących na terenie budowy, w fabryce, w ogrodzie, podczas operacji militarnych czy ekstremalnych wyczynów sportowych. Błoto, woda, kurz, ekstremalnie niskie lub wysokie temperatury – to warunki naturalne dla Cat® B100. Jeśli telefon się ubrudzi, można po prostu umyć go pod bieżącą wodą. Specjalnie zaprojektowana klawiatura umożliwia komfortową obsługę nawet w grubych rękawicach. Wytrzymała bateria pozwala na prowadzenie rozmów przez 10 godzin. Problemu nie stanowi także hałas podczas rozmowy – urządzenie posiada mikrofon wyciszający otoczenie oraz wyjątkowo mocne głośniki o wysokiej jakości dźwięku.

Certyfikat IP67 oznacza, że telefon jest pyłoszczelny i odporny na zanurzenia w cieczy do 1 metra. Natomiast MIL-STD 810 (U.S. Military Standards) to seria testów wytrzymałościowych, które przeprowadzane są na różnego rodzaju sprzętach – od masek gazowych i kamizelek kuloodpornych po laptopy, tablety i telefony. Standardy te znaczą, że Cat® B100 jest wstrząsoodporny i niezwykle wytrzymały na zniszczenia. Upadek z wysokości 1,8 metra, zdeptanie, kąpiel w wodzie, błocie, piasku, zderzenie z twardą powierzchnią – nic nie jest w stanie mu zagrozić.

Zaprezentowany po raz pierwszy na targach CES w Las Vegas Cat® B100 to pierwszy telefon tego typu na rynku. Znajdzie swoich zwolenników wśród tych, którzy cenią sobie klasyczny design i bezkompromisową wytrzymałość na warunki zewnętrzne. Obudowa telefonu pokryta jest specjalną, absorbującą wstrząsy gumą z anodyzowanym aluminium. Urządzenie wyposażone jest w aGPS, jak również w aparat z kamerą w rozdzielczości 3 megapikseli oraz w wbudowaną, praktyczną latarkę. Porty na słuchawki i ładowarkę mini USB są zabezpieczone wodoszczelnymi zasłonkami. Telefon obsługuje jedną kartę SIM i korzysta z sieci 3G.

Specyfikacja

Cat® B100

Procesor MTK 6276W
System operacyjny

MTK NUCLEUS (wersja 2.1)

Wymiary

123x56x17.5mm

Waga

136g

Wyświetlacz 2.2” QVGA 240×320 TFT
Sieć

GSM 850/900/1800/1900

3G 900/2100

384kbps

Pamięć 

 

128MB/64MB

Czytnik kart microSD (do 32GB)

 

Aparat

3 MP

Łączność

BT V2.0 +EDR/A2DP; 3.5mm; Micro USB2.0

Bateria 1150mAhCzas rozmowy – do 10 godzin

Tryb czuwania – do 23 dni

Dodatki

aGPS, latarka, Radio FM, redukcja hałasu, temperatury -25 do 55 stopni C.

Dostępność i cena

Sugerowana cena telefonu Cat® B100 to 649 pln (w tym VAT).Oryginalne telefony Cat® B100 są dostępne wyłącznie w autoryzowanych punktach: RTV EURO AGD i w Play – już za 1pln.

W RTV EURO AGD można zamówić Cat® B100 pod adresem:

http://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/Cat-b100.bhtml

Dodatkowo wszystkie aktualne adresy sklepów, w których można zamówić oryginalne telefony Cat znajdują się w linku poniżej:

http://toughphones.com.pl/telefony/Cat-b100/

Najświeższe Informacje na Facebooku: https://www.facebook.com/TelefonyCATPolska

oraz kanale YouToube https://www.youtube.com/channel/UCk486Bs4IKwIcxvuVmuCiGg

i stronie internetowej: www.toughphones.com.pl

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *