Improwizacje dla dzieci – NIKT NIC NIE WIE

W najbliższą niedzielę, czyli 27 kwietnia o godz. 12:00 w Klubie Komediowym (Nowowiejska 1/3) odbędzie się spektakl improwizowany dla dzieci, pt. „Nikt nic nie wie”.

Improwizacja teatralna to młoda na polskiej scenie, ale rozwijająca się przez ostatnie lata sztuka. Od kilku lat improwizatorzy z całej Polski z powodzeniem realizują prezentacje spektakli, które zbierają coraz większą publiczność. Warszawa ma swoją własną „Szkołę Impro”, prowadzoną przez prekursorów improwizacji teatralnej w Polsce, czyli Teatr Klancyk. Ze szkoły wywodzą się, m.in.  Hulaj, Hofesinka. Zespoły te cieszą się popularnością wśród stołecznej publiczności, pokazując, jak wykorzystywać techniki amerykańskiego teatru improwizowanego w naszym kręgu kulturowym. Razem, improwizatorzy grają również dla dzieci – i jak pokazuje dotychczasowe doświadczenie, dzieci są doskonałymi odbiorcami tego rodzaju sztuki, która staje się dla nich interaktywna, rozwijająca, nie tylko wyobraźnię, ale też poczucie humoru, umiejętności komunikacji.

Cytując recenzję ostatniego spektaklu:

W takiej skromnej scenerii, kiedy dodatkowo na scenę wchodzą aktorzy bez kostiumów, we własnych codziennych strojach, nic nie zapowiada tego, co za chwilę nastąpi. Po sali roznosi się charyzmatyczny głos aktorki, a gdy za nim podążają kolejne prosząc, byśmy wyobrazili sobie to, czego nie ma – zaczyna do nas docierać, jak niezwykłe będzie to wydarzenie. Tymczasem aktorzy wciągają nas w wymyślony świat, w którym „Potworrrna Telewizja” nadaje kolejne potworne wieści wyczytywane z baśniowej księgi przez spikera. Każda z nich rozrasta się do improwizowanego przedstawienia. Tym samym jesteśmy świadkami nie jednej, a kilku historii. Co więcej, sami możemy mieć wpływ na ich przebieg – wyobrażając sobie na swój sposób przedstawiony świat, wymyślając postacie, tworząc fragmenty scenariusza“.

W czasie spektakli to dzieci dają inspirację, wymyślają postaci, mają wpływ na przebieg przedstawienia.  Oglądają zupełnie inny teatr, gdzie ich pomysły traktowane są poważnie, są włączane do spektaklu, a wszystko dzieje się w wyobraźni. Opowiadane historie w komediowy sposób prowadzą dzieci przez improwizowany świat – tworzony wspólnie przez widownię i aktorów.

 
No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *