ASUS Striker GTX 760 Platinum wchodzi do gry

Firma ASUS przygotowała dla fanów linii Republic of Gamers kolejną niesamowitą kartę graficzną. Wykorzystano w niej procesor NVIDIA® GeForce® GTX™ 760, który przez graczy uznawany jest za najbardziej optymalne i wydajne rozwiązanie. Model Striker GTX 760 Platinum, bo o nim mowa, wyposażono w z 4GB szybkiej pamięci GDDR5, wydajny system chłodzący i technologie stabilizujące zasilanie. Czerwono-czarne wykończenie i kolorowe diody LED definiują wyjątkowy styl karty.O 10% szybsza i płynniejsza gra

Karta Striker GTX 760 Platinum posiada specjalnie dobrane procesory graficzne, dzięki czemu zapewnia osiągi dalece wykraczające poza możliwości konstrukcji referencyjnych. Jej bazowe taktowanie wynosi 1085MHz, a po przyspieszeniu może osiągnąć nawet poziom 1150MHz – to odpowiednio o 105MHz i 117MHz więcej, niż w kartach referencyjnych. Oznacza to 10-procentowy wzrost czystej mocy. Co więcej, dzięki 4GB szybkiej pamięci GDDR5 karta Striker GTX 760 Platinum obsługuje rozdzielczości rzędu 2560 X 1600.

Wysokie osiągi i niska temperatura

Nowy przedstawiciel ROG to karta bardzo dobrze chłodzona. Znajdziemy w niej technologię DirectCU II – duży przewód cieplny, o wysokim stopniu przewodzenia pozostaje w bezpośrednim kontakcie z procesorem graficznym. Szybko i wydajnie obniża temperaturę.

Dodatkowo ciepło odprowadzane jest też przez wentylator CoolTech, który wykorzystuje hybrydową konstrukcję łopatki i łożyska. Zapewnia on wielokierunkowy przepływ powietrza, co przyspiesza wentylację i przekłada się na stabilne działanie grafiki. Wentylator został bardzo precyzyjnie zbudowany, dzięki czemu karta Striker Platinum jest niezwykle cicha i zapewnia niską temperaturę, niezależnie od intensywności pracy.

Siła, styl i prędkość

Inżynierowie ROG zastosowali w Striker GTX 760 Platinum kondensatory Black Metallic, 8-fazowe dławiki Super Alloy Power oraz wzmocnione tranzystory, które są w stanie wytrzymać dużo większe obciążenia, ponieważ wyprodukowane zostały z materiałów zwiększających niezawodność i dopuszczalny poziom napięcia. Regulator napięcia DIGI+ VRM odpowiada za czyste i precyzyjne zasilanie procesora graficznego. Technologie te zwiększają niezawodność i żywotność karty nawet pięciokrotnie.

W tej konstrukcji nie zabrakło również dobrze znanego użytkownikom narzędzie GPU Tweak, które pozwala maksymalnie wykorzystać możliwości karty. Umożliwia intuicyjną kontrolę nad taktowaniem procesora graficznego i pamięci grafiki, prędkością wentylatora i granicami zużycia energii.

Z kolei, GPU Tweak Streaming umożliwia udostępnianie aktywności z ekranu przez Internet w czasie rzeczywistym – dzięki temu inni mogą oglądać rozgrywkę na żywo. Użytkownik może również nadać nazwę okienku strumieniowania wraz z tekstem, zdjęciami i obrazem z kamery.

Oprócz tego, Striker GTX 760 Platinum posiada diody LED, które wskazują poziom obciążenia procesora graficznego, dając graczom głębszy wgląd w działanie karty.

PR
LA

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *