Firma na swoim, czyli unijny kredyt z dofinansowaniem dla dolnośląskich przedsiębiorców

By rozwijać się, firma potrzebuje pieniędzy – niezależnie od tego, czy powstała wczoraj, czy kilka lat temu. Rozwiązaniem jest kredyt. Co jednak zrobić, gdy zabezpieczenia brak, a ewentualne raty wydają się za wysokie? Wziąć kredyt dla firm z dofinansowaniem unijnym!

Wystarczy pół roku działalności i dobra historia kredytowa, a w przypadku zawodów zaufania publicznego (np. lekarz, tłumacz przysięgły, adwokat, notariusz, położna, księgowy, architekt) – zaledwie trzymiesięczna obecność na rynku, także poparta dobrą historią kredytową. Unijny kredyt mogą uzyskać nawet dopiero co założone firmy z Dolnego Śląska – w takim przypadku potrzebne jest jednak zabezpieczenie w postaci nieruchomości.

Sfinansować rozwój

– Unijny kredyt dla przedsiębiorców można porównać do funkcjonującego obecnie programu „Mieszkanie dla Młodych” czy dawnego „Rodzina na swoim”. Tak jak ich celem jest pomoc w usamodzielnieniu się młodych osób, stanięciu przez nie „na nogi”, tak kredyt z unijnym dofinansowaniem pomaga rozwinąć się przedsiębiorcom z Dolnego Śląska – mówi Dominik Szczepaniak z firmy doradztwa finansowego Domenico, która profesjonalnie wspiera w wyborze najlepszych ofert kredytowych.

Podobnie jak wielkość stażu, przeszkody w uzyskaniu kredytu z unijnym dofinansowaniem nie stanowi też forma działalności gospodarczej – wnioski mogą składać zarówno prowadzący jednoosobową działalność, jak i np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Maksymalna wysokość kredytu niezabezpieczonego wynosi 150 tys. zł, a zabezpieczonego nieruchomością – 500 tys. zł.

Katalog celów, na które można przeznaczyć środki z unijnego kredytu, nie jest zamknięty. Chodzi o środki trwałe na szeroko pojęty rozwój firmy. Przedsiębiorca może zatem sfinansować maszyny i inne urządzenia, także zakup lub budowę nieruchomości, a nawet jej modernizację, o ile służy celom firmy. To również świetny sposób na zakup nowego auta – zarówno osobowego, jak i dostawczego.

– Kredyt firmowy z unijnym dofinansowaniem to doskonała, bardziej atrakcyjna cenowo alternatywa dla kredytu samochodowego. W przypadku pozytywnej historii kredytowej nie ma bowiem wymogu zabezpieczenia w postaci pojazdu, a bank nie narzuca kredytobiorcy ubezpieczyciela auta – wyjaśnia Dominik Szczepaniak.

Bez kosztów wstępnych

Ogromna zaleta unijnego kredytu z dofinansowaniem to brak konieczności ponoszenia kosztów na wstępie, jak prowizja czy ubezpieczenie. W ciągu 90 dni od podpisania umowy z bankiem kredytobiorca zobowiązany jest przedstawić dokumenty potwierdzające prawidłowe wykorzystanie środków z kredytu. Maksymalny okres kredytowania wynosi niemal 5 lat (59 miesięcy).

Starając się o takie wsparcie, warto skorzystać z oferty niezależnej firmy doradztwa finansowego. Na pierwszy rzut może się wydawać, że robi ona to samo, co pracownicy banków czy pośredników finansowych powiązanych kapitałowo z określonym bankiem, jednak gratis otrzymujemy niezależność od interesów instytucji finansowych.

– Takie firmy jak nasza tworzą osoby z bogatym doświadczeniem wyniesionym właśnie z banków czy sieci pośrednictwa finansowego. W przypadku Domenico mówimy o prawie dziesięciu latach wspierania klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych, co zaowocowało sfinansowaniem ich potrzeb o łącznej wartości niemal 100 milionów złotych. Niezależność od instytucji finansowych pozwala myśleć wyłącznie o interesie klienta, a do tego ta usługa jest dla niego zupełnie za darmo – przekonuje Dominik Szczepaniak.

 PR
LA

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *