W marcu br. ruszył projekt bezpłatnych odbiorów dużego zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego bezpośrednio z domów mieszkańców na terenie całego kraju.

Wszystkie elektroodpady (tj. zużyte, niepotrzebne urządzenia działające na prąd lub baterie, np.  pralki, lodówki, telewizory, komputery, telefony komórkowe, zabawki itp.) zgodnie z obowiązującymi przepisami muszą być oddawane do specjalnych punktów zbierania, by umożliwić przeprowadzenie procesów ich odzysku i recyklingu.

Elektroodpady zawierają w sobie mnóstwo trujących substancji, m.in. freon, kadm, brom, ołów czy rtęć. Po przeniknięciu do organizmów zwierząt i ludzi, np. poprzez wody gruntowe, mogą wywoływać wiele innych groźnych chorób (np. nowotwory nerek). Jest to jedna z przyczyn, dla której elektroodpady bezwzględnie należy oddawać do specjalnych punktów zbierania.

Zwykle nie mamy problemów z pozbyciem się elektroodpadów niewielkich rozmiarów – możemy je we własnym zakresie dostarczyć do punktu zbierania. Z wielkogabarytowym sprzętem elektrycznym nie jest to już jednak tak proste. Dostarczenie dużego telewizora, pralki czy lodówki do takiego punktu to dla większości niemały kłopot.

Wprowadzenie usługi bezpłatnych, bezpośrednich odbiorów zużytych urządzeń elektrycznych ma na celu ułatwienie prawidłowego pozbycia się wielkogabarytowych elektroodpadów, których wyniesienie może stanowić problem ze względu na ich rozmiar i wagę. Teraz nie trzeba już czekać na dogodną okazję, aby się ich pozbyć. Aby umówić się na ich odbiór, wystarczy wysłać zgłoszenie odbioru na adres: decydujesz@remondis.pl lub zadzwonić pod numer: 32 737 85 87 i ustalić z konsultantem dogodny termin. Przy okazji odbioru wielkogabarytowego sprzętu elektrycznego, oddać można również inne elektroodpady, jakie znajdą się w domu.

Projekt na terenie całego kraju wprowadzany jest testowo na okres 3 miesięcy. Po tym terminie możliwe są zmiany

 

PR
AF

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *