Branża HR szybka jak Formuła 1?

Czy rzeczywiście zarządzanie zasobami ludzkimi jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów na rynku? Jak to wygląda w polskich realiach? Na te i pozostałe pytania odpowiedzieli prelegenci drugiego spotkania Outsourcing Business Networking.

Wieczorem, 20 marca, warszawski Pure Sky Club tętnił życiem – to wszystko za sprawą Fundacji Pro Progressio oraz agencji doradztwa personalnego i pracy tymczasowej Randstad, które zgromadziły przedstawicieli kilkudziesięciu firm. Wśród nich znaleźli się między innymi: CBRE, Kinnarps, Ready4S czy TMF Poland.

Zebranych gości powitał Prezes Fundacji Pro Progressio Wiktor Doktór – organizator oraz Dorota Zabłocka, RPO & MSP Manager w Randstad – Partner merytoryczny wydarzenia. Dorota Zabłocka przybliżyła zaproszonym osobom informacje dotyczące nie tylko samej firmy, ale najnowszych trendów w branży HR, jak i współczesnych modeli rekrutowania pracowników. Spotkanie obfitowało w wiele żywych dyskusji. Goście wymieniali się doświadczeniami związanymi z rozwojem kariery oraz kompetencji w swoich firmach.

Po krótkiej prelekcji, przy lampce wina można było oddać się bardziej nieformalnym rozmowom oraz wziąć udział w przygotowanym przez firmę Randstad konkursie motoryzacyjnym.

W związku z tym, że Randstad jest Oficjalnym Parterem zespołu Williamsa Formuły 1, na potrzeby czwartkowego networkingu udostępnił uczestnikom symulator bolidu. –„Trochę przewrotnie podeszliśmy do tematyki HR, zadając sobie na wstępie pytanie:Czy branża HR rozwija taką prędkość jak samochody na torze? Odpowiedź jest prosta: zależy to od ludzi, z którymi mamy możliwość współpracować. Dlatego też tego wieczoru dla zebranych gości przygotowana została atrakcja w postaci wyścigu symulatorem Formuły 1. Drobna rywalizacja zawsze jest mile widziana i wprowadza dodatkowy dreszczyk emocji. Wyniki wszystkich uczestników były skrupulatnie odnotowywane. Dla pierwszych trzech osób o najlepszych notach czekały gadżety Formuły 1, a zdobywca pierwszego miejsca dodatkowo będzie mógł spróbować jazdy prawdziwym bolidem Formuły 1”- powiedział Wiktor Doktór, Prezes Fundacji Pro Progressio.

***

O Fundacji Pro Progressio:

Pro Progressio, to Fundacja zajmująca się rozwojem branży outsourcingowej w Polsce. Fundacja współpracuje z sektorem publicznym i prywatnym w Polsce oraz międzynarodowymi organizacjami branży outsourcingowej. Wśród organizacji, z którymi współpracuje Fundacja są zarówno dostawcy usług, firmy szkoleniowe, rekrutacyjne, deweloperzy, firmy doradcze, uczelnie wyższe jak również indywidualni eksperci branżowi.

W ramach działań Pro Progressio znajduje się popularyzacja Polski jako optymalnej lokalizacji na inwestycje typu nearshoring
i offshoring, edukacja o branży outsourcingowej oraz promocja firm świadczących usługi outsourcingowe.

Terenem działalności Fundacji jest obszar Rzeczypospolitej Polskiej, przy czym w zakresie niezbędnym dla właściwego realizowania celów może ona prowadzić działalność także poza granicami Polski, w szczególności w Unii Europejskiej.

Pro Progressio prowadzi Klub Outsourcingu, zrzeszający organizacje świadczące usługi outsourcingowe. Klub promuje i wspiera rozwój działalności outsourcingowej, zarówno usług jak i produkcji, ułatwia nawiązywanie kontaktów i zwiększa świadomość marek firm outsourcingowych.

Randstad Polska Sp. z o.o.

Randstad jest wiodącą na polskim rynku firmą doradztwa personalnego i pracy tymczasowej. Należymy do Randstad Holding, który został założony w 1960 roku w Holandii, prowadzi działalność w ponad 40 krajach na całym świecie. W Polsce działa poprzez sieć ponad 80 biur regionalnych (w tym ponad 40 biur typu Inhouse). Blisko 750  pracowników firmy obsługuje przeszło 1600 klientów, do których oddelegowuje codziennie średnio 25 tys. pracowników tymczasowych.

Randstad oferuje pełną gamę usług w zakresie doboru i zarządzania personelem – od rekrutacji pracowników stałych i tymczasowych, poprzez rozwiązania wspierające zadania działów HR oraz outsourcing kadrowo-płacowy i personalny, po zaawansowane rozwiązania z zakresu rekrutacji i zarządzania dużymi grupami pracowników tymczasowych (inhouse service). Wysoką jakość usług firmy potwierdza pierwszy uzyskany w branży certyfikat ISO 9001:2008.

Więcej o naszej firmie na stronie: www.randstad.pl

PR
AF

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *