NEINVER rozpoczyna rozbudowę FACTORY Warszawa Ursus

Pierwsze centrum wyprzedażowe w Polsce – FACTORY Warszawa Ursus – zyska ponad 6 tysięcy mkw. nowej powierzchni handlowej. W nowoczesnych wnętrzach powstanie 30 dodatkowych sklepów, popularnych marek, w cenach niższych zawsze od 30 do 70 %. Przebudowa zbiega się z remontem infrastruktury drogowej wokół. Powstanie też większy parking.

FACTORY Warszawa Ursus cieszy się niesłabnącym powodzeniem od prawie 12 lat, będąc pierwszą inwestycją firmy NEINVER w Polsce i pierwszym centrum outlet w kraju. Chcemy utrzymać jego wiodąca pozycję na rynku, wykorzystując również zmiany infrastruktury drogowej w samej dzielnicy Ursus – mówi Agata Brzezińska, Country Manager Neinver Polska. Nowe marki budujące jeszcze ciekawszą ofertę dla klientów, nowoczesne i oryginalne wnętrza oraz lepszy dojazd – to pokrótce FACTORY w nowej odsłonie – dodaje.

Rozbudowa FACTORY Warszawa Ursus rozpocznie się na początku kwietnia tego roku. Otwarcie rozbudowanego centrum planowane jest na wrzesień 2015 roku. Bezpośrednie połączenie ulicy Nowolazurowej z Alejami Jerozolimskimi umożliwia już teraz łatwy, bezpośredni dojazd z centrum Warszawy i okolicznych miejscowości. Zakończenie w przyszłym roku kolejnego etapu przebudowy infrastruktury drogowej – połączenia Nowolazurowej z ul. Połczyńską usprawni jeszcze lepiej komunikację do Factory.

Na podziemnym parkingu zbudowanych zostanie 250 dodatkowych miejsc dla samochodów a całkowita liczba miejsc parkingowych zwiększy się do 1.000. Liczba sklepów zwiększy się z obecnych 80 do 110.

Rozbudowa centrum będzie połączona z gruntownym odnowieniem istniejącego obiektu i dobudowaniu zupełnie nowych powierzchni. FACTORY zyska nowy design, renowację elewacji oraz dodatkowe oświetlenie.

Generalnym wykonawcą prac budowlanych jest firma Agmet sp. z o.o. Generalnym projektantem jest studio architektoniczne SUD Architectes.

FACTORY Warszawa Ursus przyjęło pierwszych klientów w grudniu 2002 roku jako pierwsze centrum wyprzedażowe w Polsce. Od ponad 10 lat utrzymuje pozycję najpopularniejszego outletu w kraju, gromadząc ulubione marki wśród Polaków, również te z tzw. wyższej półki: Liu Jo, Guess, Adidas, Puma, Nike, Tommy Hilfiger, Tom Tailor, Lacoste, Triumph, Reserved, Levi’s, Diverse, Vero Moda, House czy Calvin Klein Underwear.

FACTORY Warszawa Ursus jest zlokalizowane w południowo- zachodniej części Warszawy. Dojazd z centrum miasta i okolicznych miejscowości jest możliwy nie tylko samochodem, ale i komunikacją publiczną: autobusami i kolejką podmiejską.

W ubiegłym roku outlety FACTORY w Polsce odwiedziło 11,8 mln klientów.

NEINVER jest drugim operatorem centrów outlet w Europie (Polska, Hiszpania, Portugalia, Francja, Niemcy, Włochy) i liderem tego segmentu w Polsce (5 obiektów: Warszawa Ursus, Warszawa Annopol, Wrocław, Poznań, Kraków).

FACTORY Outlet w Polsce gromadzą rocznie niemal 12 mln klientów, konsekwentnie zwiększając grono kupujących o 10 % z każdym rokiem. Na prawie 85 tysiącach mkw. powierzchni handlowej oferują klientom 550 sklepów najpopularniejszych marek polskich i światowych.

O NEINVER Polska

NEINVER jest jedną z czołowych firm działających na europejskim rynku nieruchomości. Spółka jest inwestorem, deweloperem i zarządcą nieruchomości. NEINVER obecnie działa w sześciu krajach: w Hiszpanii, Niemczech, we Włoszech, Polsce, Francji i Portugalii.

Pod marką FACTORY, NEINVER wprowadził koncepcję centrum outlet do Hiszpanii i Polski, od lat pozostając liderem na tych rynkach. Firma jest także drugim co do wielkości operatorem centrów outlet w Europie. W swoich obiektach NEINVER z powodzeniem łączy również autorską koncepcję centrum outlet z tradycyjnym parkiem handlowym.

NEINVER zarządza „IRUS European Retail Property Fund”, który jest jednym z największych prywatnych paneuropejskich funduszy na rynku nieruchomości.

W Polsce NEINVER obecny jest od 2000 roku. Firma wybudowała dotychczas ponad 250 000 mkw. powierzchni handlowej, biurowej i przestrzeni publicznej, m.in. Galerię Katowicką, Galerię Malta w Poznaniu, Futura Park Kraków, czy Factory Ursus i Annopol w Warszawie.

W 2002 roku Neinver otworzył pierwsze centrum outlet w Polsce – FACTORY Warszawa Ursus. W 2007 roku powstała Galeria Malta – największe centrum handlowo-rozrywkowe w zachodniej Polsce, za realizację której firma otrzymała tytuł „Budowa Roku”.

W 2008 roku NEINVER zrealizował autorską koncepcję FUTURA Park, łączącą centrum outlet z tradycyjnym parkiem handlowym we Wrocławiu. Otwierając w 2011 roku FUTURA Park Kraków, NEINVER pioniersko połączył oba koncepty sprzedażowe pod jednym dachem. Krakowski FUTURA Park to pierwszy w Polsce istniejący kompleks handlowy z certyfikatem BREEAM, potwierdzającym najwyższe standardy ekologiczne budynku.

W 2013 roku NEINVER oddał do użytku drugie w stolicy, a jednocześnie największe na Mazowszu centrum wyprzedażowe – FACTORY Warszawa Annopol, które już na etapie projektu uzyskało certyfikat BREEAM.

PR
AF

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *