Z okazji 8 marca Lady Style przygotowało upominki dla Pań

Dzień kobiet zbliża się do nas wielkimi krokami. Zaledwie już za parę dni wszystkie Pani w Polsce będą obchodziły swoje święto! Jego tradycja wywodzi się z ruchów robotniczych w Ameryce Północnej i Europie. Jednak za pierwowzór tej inicjatywy uznać można Matronalia.
Matronalia to święto, które miało miejsce w starożytnym Rzymie, obchodzone w pierwszym tygodniu marca z okazji rozpoczęcia nowego roku, a przede wszystkim – jak wskazuje na to nazwa: związane z macierzyństwem oraz płodnością. Dziś 8 marca to święto dedykowane kobietom jako wyraz szacunku za walkę w imię równouprawnienia. Ustanowione w 1910 obchodzone jest regularnie na szeroką skalę od 1993 roku. Niegdyś w Polsce kobiety otrzymywały z okazji swego święta goździki. W zakładach pracy Paniom wręczano między innymi rajstopy, mydło, czy kawę.

Współcześnie, co roku obserwować możemy jak dalece zmienił się wydźwięk tego święta na przestrzeni minionych lat. Kobiety obdarowywane są przez swych ukochanych najrozmaitszymi prezentami. Głównie są to drobne upominki, takie jak: bielizna, kosmetyki, czy kwiaty. Prym wiodą również zaproszenia do restauracji, zabiegi pielęgnacyjne, kino lub teatr, a dawny czar goździka odszedł do lamusa.

Z okazji święta kobiet Salon Lady Style, którego właścicielką jest Danuta Syc także przygotował dla Pań miłą niespodziankę. Na pszczyńskim rynku od godziny 11.00 Panie obdarowane zostaną pięknym kwiatem, do którego przyczepiony będzie bilecik. Będzie on upoważniał do odebrania miłego upominku w Salonie przy ul. Bednarskiej w dniu 8 marca do godziny 14.00. W ten wyjątkowy dzień wraz ze szczerym uśmiechem kwiaty wręczane będą, rzecz jasna, przez Pana ! Liczba upominków ograniczona.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *