INTER Polska – kolejny rok wzrostów

Rok 2013 okazał się udany dla obu spółek Grupy INTER Polska. Spółka majątkowa odnotowała rekordowe zyski utrzymując dodatnią dynamikę składki. Spółka życiowa wypracowała 80%-towy wzrost przypisu składki. Łączny wynik finansowy netto spółek ubezpieczeniowych INTER Polska wyniósł 5 mln zł.

Wyniki spółki INTER Polska za rok 2013.

Spółka INTER Polska odnotowała dodatnią dynamikę przypisu składki brutto (+3%) w stosunku do poprzedniego roku, przy bardzo silnej konkurencji cenowej na rynku. Kontynuowany był – widoczny od kilku lat – trend systematycznej poprawy wyników finansowych. Po raz pierwszy Spółka uzyskała dodatni wynik techniczny na poziomie 0,5 mln PLN oraz zysk netto na rekordowym poziomie 5,3 mln PLN.

Spółka życiowa INTER-ŻYCIE Polska S.A.

W spółce życiowej znacząco zwiększyła się skala działalności, przypis składki brutto był o 80% większy niż w roku 2012. Tak szybki wzrost skali działalności musiał być powiązany z ponoszeniem krótkookresowych strat finansowych, które były uwzględnione w planach Spółki.

Wyniki Grupy INTER Polska są rezultatem konsekwentnej realizacji strategii obu Spółek, która jest możliwa dzięki dużemu zaangażowaniu naszych pracowników i bardzo dobrej współpracy z partnerami biznesowymi – podkreśla Janusz Szulik, Prezes Zarządu.

Na uwagę zasługuje fakt, że rok 2013 był kolejnym rokiem ambitnych inwestycji w nowoczesne rozwiązania technologiczne i systemowe – w grudniu uruchomiliśmy portal dla agenta, do którego wprowadziliśmy całą ofertę produktową dla klientów medycznych – dodaje.

Przy tak silnej konkurencji rynkowej, korzystając z naszych zasobów, udało nam się ugruntować pozycję silnego partnera dla branży medycznej oraz rozwijać segment ubezpieczeń majątkowych i ubezpieczeń na życie.

————————————————————————————————————————————–

Grupę Inter Polska SA tworzą: TU Inter Polska SA oraz TU INTER ŻYCIE Polska SA.

Oferta Grupy INTER Polska obejmuje ubezpieczenia medyczne, zdrowotne, majątkowe oraz ubezpieczenia na życie, które kierowane są zarówno do Klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Szczególnym odbiorcą usług Grupy INTER jest branża medyczna, dla której tworzone są wyspecjalizowane pakiety ubezpieczeniowe.

Akcjonariuszem towarzystw jest niemiecki ubezpieczyciel INTER, który powstał w 1926 roku i jest dzisiaj jedną z wiodących firm europejskich oferujących ubezpieczenia zdrowotne oraz specjalistyczne programy ubezpieczeniowe.

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *