INTER Polska – kolejny rok wzrostów

Rok 2013 okazał się udany dla obu spółek Grupy INTER Polska. Spółka majątkowa odnotowała rekordowe zyski utrzymując dodatnią dynamikę składki. Spółka życiowa wypracowała 80%-towy wzrost przypisu składki. Łączny wynik finansowy netto spółek ubezpieczeniowych INTER Polska wyniósł 5 mln zł.

Wyniki spółki INTER Polska za rok 2013.

Spółka INTER Polska odnotowała dodatnią dynamikę przypisu składki brutto (+3%) w stosunku do poprzedniego roku, przy bardzo silnej konkurencji cenowej na rynku. Kontynuowany był – widoczny od kilku lat – trend systematycznej poprawy wyników finansowych. Po raz pierwszy Spółka uzyskała dodatni wynik techniczny na poziomie 0,5 mln PLN oraz zysk netto na rekordowym poziomie 5,3 mln PLN.

Spółka życiowa INTER-ŻYCIE Polska S.A.

W spółce życiowej znacząco zwiększyła się skala działalności, przypis składki brutto był o 80% większy niż w roku 2012. Tak szybki wzrost skali działalności musiał być powiązany z ponoszeniem krótkookresowych strat finansowych, które były uwzględnione w planach Spółki.

Wyniki Grupy INTER Polska są rezultatem konsekwentnej realizacji strategii obu Spółek, która jest możliwa dzięki dużemu zaangażowaniu naszych pracowników i bardzo dobrej współpracy z partnerami biznesowymi – podkreśla Janusz Szulik, Prezes Zarządu.

Na uwagę zasługuje fakt, że rok 2013 był kolejnym rokiem ambitnych inwestycji w nowoczesne rozwiązania technologiczne i systemowe – w grudniu uruchomiliśmy portal dla agenta, do którego wprowadziliśmy całą ofertę produktową dla klientów medycznych – dodaje.

Przy tak silnej konkurencji rynkowej, korzystając z naszych zasobów, udało nam się ugruntować pozycję silnego partnera dla branży medycznej oraz rozwijać segment ubezpieczeń majątkowych i ubezpieczeń na życie.

————————————————————————————————————————————–

Grupę Inter Polska SA tworzą: TU Inter Polska SA oraz TU INTER ŻYCIE Polska SA.

Oferta Grupy INTER Polska obejmuje ubezpieczenia medyczne, zdrowotne, majątkowe oraz ubezpieczenia na życie, które kierowane są zarówno do Klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Szczególnym odbiorcą usług Grupy INTER jest branża medyczna, dla której tworzone są wyspecjalizowane pakiety ubezpieczeniowe.

Akcjonariuszem towarzystw jest niemiecki ubezpieczyciel INTER, który powstał w 1926 roku i jest dzisiaj jedną z wiodących firm europejskich oferujących ubezpieczenia zdrowotne oraz specjalistyczne programy ubezpieczeniowe.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *