Jenox Akumulatory z Platynowym Hitem 2013

Chodzieski producent akumulatorów, firma Jenox została uhonorowana najwyższą statuetką „Platynowy Hit 2013” w konkursie Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionu. Wyróżnienie to przyznano za najnowocześniejszy system formacji akumulatorów z recyrkulacją elektrolitu.

Platynowy_HIT_2013_dla_Jenox_Akumulatory_02Uroczysta gala odbyła się w niedzielę 23 lutego w Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu. W Wielkopolsce rekomendowanych do nagrody zostało 387 przedsiębiorstw. W różnych kategoriach wybrano 83 laureatów, z czego najwyższy laur trafił tylko do dwóch przedsiębiorstw. Jednym z nich była firma Jenox Akumulatory z Chodzieży. – Tytuł „PLATYNOWY HIT 2013r.” za najnowocześniejszy system formacji akumulatorów z recyrkulacją elektrolitu stanowi swoiste ukoronowanie naszych działań inwestycyjnych w minionym roku. To właśnie w połowie 2013 uruchomiliśmy w Chodzieży nową linię technologiczną służącą do elektroformacji, czyli pierwszego ładowania akumulatora – mówi Ryszard Wasyłyk, Dyrektor Rynku Krajowego w firmie Jenox Akumulatory sp. z o.o. – Koszt całego przedsięwzięcia wyniósł przeszło 2,8 mln zł, a wdrożone rozwiązanie stosowane jest na świecie zaledwie od kilku lat – dodaje.

Nowoczesny sposób elektroformacji umożliwia trzykrotne skrócenie czasu ładowania (do 9h) akumulatorów do samochodów ciężarowych. Tradycyjnie ten sam proces trwałby 26-28 godzin. Nowoczesna linia technologiczna umożliwia prowadzenie formacji akumulatorów w najbardziej optymalnych warunkach, przez co nowe produkty są trwalsze i bardziej wydajne energetycznie.

Chodzieski producent akumulatorów, firma Jenox zatrudnia ponad 160 osób i posiada przeszło dwudziestoletnie doświadczenie w branży. Dzięki rozwiniętemu systemowi dystrybucji produkty firmy dostępne są w blisko 900 punktach na terenie całego kraju.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *