Wielkanocny stół – jak go udekorować?

Planując święta sporą część uwagi skupiamy na wyszukiwaniu niebanalnych dekoracji, dzięki którym stworzymy we wnętrzach wyjątkowy nastrój. Zależy nam na dopracowanych detalach i nienagannej stylistyce, które mimo swej eleganckiej formy będą sprawiać wrażenie swobodnej i niewymuszonej aranżacji. Wielkanoc to idealny moment, by przemycić do wnętrz odrobinę ekstrawagancji – zwłaszcza dekorując świąteczny stół możemy pozwolić sobie na nietuzinkowe kompozycje wzorów i kolorów. Jak osiągnąć oryginalny efekt– zdradza Magdalena Tomaszewska z Fabryki Firan i Koronek HAFT S.A.

„Święta kojarzymy z przyjemną atmosferą rodzinnych spotkań. Zarówno towarzystwo najbliższych, jak i odwiedzających nas znajomych są dla nas przyjemnym pretekstem do zaaranżowania domowej przestrzeni w stylistyce wyróżniającej się od pozostałych dni” – mówi Magdalena Tomaszewska. – „Niepowtarzalne ozdoby i wyszukane drobiazgi dodają uroku naszemu mieszkaniu i wprowadzają nas w radosny nastrój świąt. Szczególną wagę przywiązujemy do dekoracji stołu, który w tym czasie staje się centralnym punktem obchodzonych uroczystości. Pogodny nastrój, który wywołują Święta Wielkanocne oraz towarzysząca im wiosenna aura skłaniają do tego, aby w aranżacji stołu przemycić kilka nietypowych, wyrazistych akcentów. Zabawę designem możemy rozpocząć już od wyboru finezyjnego nakrycia. Podczas Wielkanocy możemy pozwolić sobie na zastosowanie wysublimowanych tkanin i niesztampowych deseni, o mniej tradycyjnym charakterze”.

„Obrus w żywych kolorach, jak zieleń czy żółty, które wyraźnie kojarzą się z wiosną i budzącą się naturą, będzie świetną bazą do osiągnięcia oryginalnego efektu. Jeśli wybierzemy gładki materiał nakrycia, jako wykończenie możemy wykorzystać bogato zdobione dodatki, na przykład serwetki o wyszukanych wzorach. Na tej samej zasadzie dobieramy odwrotny zestaw – dekoracyjny obrus i proste dodatki. Zachowanie równowagi pozwoli osiągnąć wysmakowany efekt końcowy. W wersji klasycznej możemy postawić na stonowaną kompozycję, wykorzystując subtelne serwety lub podkładki w bladych odcieniach szarości, kremu lub bieli. Szykowne wrażenie Świąt Wielkanocnych wzmocnią materiały takie jak koronka czy gipiura. Natomiast stawiając na energiczny look, wyrazisty obrus możemy wzbogacić dodatkowo serwetami w równie zdecydowanych barwach. Taka estetyka zapewni jedyny w swoim rodzaju efekt– podpowiada Magdalena Tomaszewska.  

Wysublimowana elegancja

„Dla osób, które cenią tradycję, również w aranżacji wnętrz, sprawdzonym rozwiązaniem będą haftowane bieżniki i obrusy. Ich subtelna forma, a zarazem finezyjna kompozycja kształtów wprowadzają wytworność i szyk. Udekorowane nimi stoliki czy ława nabiorą eleganckiego charakteru, którego dopełnieniem będą porcelanowe zastawy i patery z wielkanocnymi wypiekami. Możemy pozostać przy białej lub kawowej tonacji, bowiem klasyczne odcienie nie wychodzą z mody i doskonale się sprawdzają w roli gustownego nakrycia stołu przy wyjątkowych okazjach, albo pokusić się o intrygujący akcent, który przełamie stonowaną stylistykę. Wystarczy drobna dekoracja w postaci pojedynczego wzoru lub odznaczającego się koloru, które zamienią aranżację w kunsztowny pejzaż – doradza Magdalena Tomaszewska z firmy HAFT S.A.

 

PR
LA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *