Sopot 1940. Ścieżki miłości i szyfry wojny

Sopot 1940. Ścieżki miłości i szyfry wojny” to opowieść o miłości i zdradzie, pożądaniu fizycznym kontra przysiędze wierności. Powieść stanowi analizę wewnętrznej walki bohaterów z poczuciem obowiązku i potrzebą nowego uczucia. Rodzą się pytania czy rozdzieleni przez wybuch II wojny światowej Marta i Maks nadal pragną się spotkać?  Czy dalej chcą dzielić życie, czy też muszą się spotkać, tylko po to, aby się rozstać?  Czy pisane im jest pozostanie przyjaciółmi, czy może zostaną śmiertelnymi wrogami?

Odpowiedzi na niektóre z tych pytań niosą tworzą nowe niewiadome, a bohaterowie powieści, których spotkaliśmy w części „Sopot 1939” niesieni są na fali fikcyjnych wydarzeń splecionych z historycznymi, takich jak kampania norweska, kapitulacja Francji, Bitwa o Anglię czy początek Bitwy o Atlantyk. Towarzyszą im intrygi i działalność agentów wywiadów.

 sopot

Poznamy ujawnione ostatnio z archiwów brytyjskiego MI5 i MI6 zakulisowe działania pięknej kobiety-szpiega pracującej dla nazistów oraz brawurowe działania agenta „Knopfa alias 594”, mającego dostęp do samego serca dowodzenia Wermachtu i przekazującego Polakom bezcenne informacje dotyczące planów kampanii wojennych III Rzeszy. Przeniesiemy się do Kiruny na dalekiej północy Europy, będziemy śledzić początki Bitwy o Anglię, dotrzemy do tajnego centrum dekryptażu w Benchley Park w Anglii i poznamy pierwsze doniesienia o tajnych budowach ogromnych nazistowskich fabryk broni w lasach Puszczy Bydgoskiej.

 

Wydany nakładem Wydawnictwa Psychoskok z Konina literacki debiut Zofii i Jana Puszkarow jest drugą częścią trzytomowej powieści, której akcja rozgrywa się w czasie II Wojny Światowej. Wartka akcja przenosi czytelnika do dobrze znanych z kart historii miejsc, oraz do tych mniej znanych, które często odgrywały istotną rolę w wydarzeniach, które wywarły wpływ na wszystkich żyjących wtedy ludzi. Osoby, którzy lubią lekturę sensacyjną nieco w stylu retro, na pewno się nie zawiodą.

No votes yet.
Please wait...
Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *