Nie jesteś skazany na PKP! – alternatywny transport na święta

15 grudnia zmienia się rozkład na kolei. Bałagan przy wprowadzaniu nowego rozkładu jazdy pociągów jest niemal pewny. Czy w tym roku znów pasażerowie powinni przygotować się na wszechobecny chaos i dezinformację?

Zmiana rozkładu jazdy na kolei co roku była zapowiedzią bałaganu. Największą udręką pasażerów był chaos informacyjny. Rozkład jazdy publikowany na stronie internetowej PKP różnił się od tego, wyświetlanego na dworcach. W dodatku przejazd pociągiem w okresie przedświątecznym wiążę się z tłokiem. A przez cały rok z dyskusyjnym komfortem.

Długo podróżni nie mieli innego wyboru niż zacisnąć zęby i wcisnąć się w pociąg. Na szczęście ostatnio pojawiają się ciekawe alternatywy dla przejazdu koleją. By mieć pewność, że dotrzemy do celu komfortowo, niedrogo i punktualnie warto skorzystać ze wspólnych przejazdów.

Internetowy serwis wspólnych przejazdów BlaBlaCar umożliwia kierowcom, którzy mają wolne miejsca w swoim samochodzie zgłoszenie przejazdu wraz z liczbą wolnych miejsc w samochodzie i w efekcie zabranie pasażerów, którzy chcą się dostać w to samo miejsce. – Dzięki temu kierowcy nie wożą pustego powietrza, a pasażerowie komfortowo i niedrogo docierają do celu – mówi Michał Pawelec, współzałożyciel BlaBlaCar w Polsce.

Taki sposób podróżowania pozwala nie tylko szybciej i wygodniej dojechać na miejsce, ale również odciąża budżet podróżującego i kierowcy. Wybierając np. podróż ze stolicy do Gdańska pociągiem TLK zapłacimy około 67 zł, a podróż będzie trwała około 5-6 godzin. Korzystając ze wspólnego przejazdu BlaBlaCar na tej trasie nie tylko dojedziemy do celu szybciej bo w około 4 godziny, ale również zapłacimy mniej, bo około 37 złotych. Podobnie jest na innych trasach. np. przejazd na trasie Warszawa – Wrocław to tylko 35 złotych, Wrocław – Rzeszów około 43 złote, a Poznań – Gdańsk 32 złote.

Wspólne przejazdy BlaBlaCar nie tylko pozwalają przybyć na miejsce szybciej i taniej. Są też dostępne na większości popularnych tras między dużymi miastami, ale też na trasach mniej oczywistych. Dostępność przejazdów o określonej godzinie można z łatwością sprawdzić na platformie BlaBlaCar.pl.

* Co myślą pasażerowie BlaBlaCar o wspólnych przejazdach:

– BlaBlaCar jest dla mnie jedyną opcją na wydostanie się w rozsądnym czasie z Wrocławia w stronę Warszawy. Przejazdy innymi środkami transportu, autobusem czy pociągiem trwają średnio o 50 i 100 % dłużej – mówi Gosia pasażerka BlaBlaCar z Wrocławia. Natomiast Radek z Warszawy podaje, że z serwisu korzysta od kwietnia 2013. Zabrał już ponad 50 osób. Razem z pozostałymi użytkownikami BlaBlaCar pokonał już ponad 8 tys km. i dzięki temu zaoszczędził blisko 2 tysiące zł.

PR
LA

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *